Kā decembrī! Latviju pārsteidzis pamatīgs putenis

Foto: Sniegots rīts galvaspilsētas centrā FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Trešdienas pēcpusdienā Rīgā un citviet Latvijā novērojams pamatīgs putenis, veidojot sniega segu. 

Līdz ceturtdienai sniega sega kļūs par 5-10 centimetriem biezāka, prognozē sinoptiķi.

Laikapstākļus nosaka mazs, izzūdošs ciklons. Atmosfēras spiediens 1017-1021 hektopaskāls jūras līmenī.

Par sniegu ziņo arī mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāji.

Š

ovakar stirpās snigšanas dēļ Rīgas ielās strādā visa ziemas uzturēšanas tehnika, turklāt pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus ievērot īpašu piesardzību, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departaments

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm trešdienas vakarā Rīgā ir gaidāms stiprs sniegs un sniegas sega var pieaugt par pieciem centimetriem.

Rīgas ielās strādā visa ziemas uzturēšanas tehnika - brauktuvju tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiāliem veic 50 tehnikas vienības. Ņemot vērā, ka ir gaidāmas gaisa temperatūras svārstības un intensīva snigšana mīsies ar atkusni, darba gatavībā ir arī desmit ūdens sūknēšanas vienības.

Ņemot vērā, ka redzamība un braukšanas apstākļi būs apgrūtināti, pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus ievērot īpašu piesardzību, ievērot distanci un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu.

Prioritāri tiek tīrīti un apstrādāti tilti, pārvadi, maģistrālās ielas un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kā arī veloinfrastruktūra, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas.

Ilgstošas un intensīvas snigšanas gadījumā ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves un veloinfrastruktūras tīrīšanas.

Šādos laika apstākļos pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus savlaicīgi plānot maršrutu, būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās ar nelieliem transporta kavējumiem.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies.

Par bīstamām situācijām uz Rīgas ielām un tiltiem ieteicams informēt Satiksmes vadības centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80003600.

Uz augšu
Back