LVĢMC brīdina: Krievijas ugunsgrēku dēļ Latvijā pasliktināsies gaisa kvalitāte

LETA
LVĢMC brīdina: Krievijas ugunsgrēku dēļ Latvijā pasliktināsies gaisa kvalitāte
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: TKGGP/Shutterstock

Latvijas teritoriju šķērsojot Krievijas ugunsgrēku piedūmojumam, nedaudz pasliktināsies gaisa kvalitāte, taču tas neradīs riskus iedzīvotāju veselībai, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sabiedrisko attiecību speciālists Sanita Pelēķe.

Sekojot Krievijas ugunsgrēku piedūmojuma pārvietošanās prognozei, gaisa kvalitātes prognožu modelī "Copernicus" redzams, ka ceturtdien tas virzīsies pāri Latvijai, un 1,5 kilometru augstumā no zemes virsmas oglekļa monoksīda (CO) koncentrācijas tiek prognozētas apmēram 0,34-0,46 miligrami uz kubikmetru (mg/m3), skaidroja Pelēķe.

Pēc valsts tīklā vienīgās gaisa kvalitātes stacijas Liepājā statistikas datiem, maijā CO diennakts vidējās koncentrācijas 2019.gadā bija 0,24 mg/m3, bet 2020.gadā - 0,23 mg/m3.

Valdības noteikumi paredz, ka astoņu stundu robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai ir 10 mg/m3, kas ir identisks Pasaules veselības organizācijas (PVO) noteiktajam vadlīniju robežlielumam. PVO ir arī vienas stundas robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai, un tas ir 30 mg/m3.

Pelēķe piebilda, ka 14.maijā piesārņojums ar gaisa masām kustēsies tālāk uz ziemeļiem un paaugstinājumus Latvijas teritorijā vairs netiek prognozēts.

LETA jau vēstīja, ka Latvijai pietuvojušies dūmi no savvaļas ugunsgrēkiem Krievijā. Atbilstoši datiem no Eiropas Komisijas programmas "Copernicus" šī dūmaka trešdien pārklās Latvijas austrumus, naktī uz ceturtdienu tā šķērsos pārējo Latviju un pamazām izklīdīs. Prognozes liecina, ka gaisa kvalitāte pasliktināsies tikai nedaudz.

Tēmas
Uz augšu