Vietām atklātā jūrā ūdens kļuvis neraksturīgi silts

Cilvēki atpūšas Vecāķu pludmalē. FOTO: Zane Bitere/LETA

Upēs un ezeros, kā arī Vidzemes piekrastē un atklātā jūrā Kurzemes rietumkrastā ūdens ir jūnijam neraksturīgi silts, savukārt Rīgas līča rietumu piekrastē ūdens kļuvis auksts, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.

Vēja ietekmē posmā no Kolkas līdz Jūrmalas rietumu daļai ūdens temperatūra Rīgas līcī ir aptuveni +10..+14 grādi. Vidzemes piekrastē - no Jūrmalas austrumu daļas līdz Igaunijas robežai - ūdens ir siltāks, tā temperatūra vietām sasniedz +23..+24 grādus.

Sauszemes vēja ietekmē ūdens temperatūras pazemināšanās iespējama arī Rīgā un citviet Latvijas piekrastē. Mīlgrāvī ūdens temperatūra noslīdējusi no +25 grādiem pirmdien līdz +18 grādiem otrdienas rītā.

Otrdien plkst.8.30 ūdens temperatūra Skultes ostā bija +23,3 grādi, Salacgrīvas ostā +24,4 grādi. Mērsragā ūdens temperatūra svārstījās ap +14 grādiem, Rojā tā bija noslīdējusi zem +13 grādiem, bet Kolkā sasniedza +20 grādus.

Liepājas un Ventspils ostā ūdens temperatūra svārstās ap +20 grādiem.

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra otrdienas rītā ir +20..+26 grādi. Pirmdienas pēcpusdienā dažviet, piemēram, Mūsā pie Bauskas, ūdens temperatūra pārsniedza +28 grādus.

Uz augšu
Back