Rīgā reģistrēta visu laiku siltākā nakts

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Sākoties 1991.gada barikāžu piemiņas pasākumiem, Zaķusalā tiek aizdegts barikāžu atceres ugunskurs. Ilustratīvs attēls.
Sākoties 1991.gada barikāžu piemiņas pasākumiem, Zaķusalā tiek aizdegts barikāžu atceres ugunskurs. Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Pagājušajā naktī, no 22. uz 23.jūniju, gaisa temperatūra novērojumu stacijā galvaspilsētas centrā nenoslīdēja zem +24 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad kādā valsts novērojumu stacijā gaisa temperatūra nakts gaitā nenoslīd zem +24 grādiem.

Iepriekšējais siltākās nakts rekords bija +23,7 grādi šī gada īsākajā naktī Daugavgrīvā, kā arī 2012.gada 29.jūlijā Daugavgrīvā un 1931.gada 29.jūlijā Rīgas centrā.

Aizvadītajā naktī vēl pusnaktī gaisa temperatūra Rīgas centrā bija +27,3 grādi, piecos rītā tā pazeminājās līdz +24,4 grādiem un vēlāk sāka paaugstināties.

Citviet Latvijā gaisa temperatūra piecos rītā bija no +17,3 grādiem Mērsragā līdz +23,2 grādiem Zvejniekciemā. Lielā valsts daļā nakts bija tropiska - gaisa temperatūra saglabājās virs +20 grādiem.

Otrdien, 22.jūnijā, maksimālā gaisa temperatūra Latvijā bija no +28,3 grādiem Kolkā līdz +32,5 grādiem Daugavpilī un +33,1 grādam Daugavgrīvā.

Visās novērojumu stacijās, kurās tiek veikta temperatūras rekordu uzskaite, - izņemot Bausku, Liepāju un Rucavu, - tika pārspēts 22.jūnija karstuma rekords. Daugavpilī, Dobelē un Saldū tika pārspēts arī mēneša trešās dekādes rekords.

Jau ziņots, ka trešo dienu pēc kārtas tika labots arī attiecīgā datuma nacionālais karstuma rekords.

Savukārt augstākā gaisa temperatūra Eiropā otrdien bija +40 grādi Itālijā un Krievijas dienvidos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Uz augšu