No pirmdienas svelme atkal pieņemsies spēkā; kritīs karstuma rekordi

Šoseja karstā vasaras dienā. Ilustratīvs attēls. FOTO: Unsplash/Jeremy Zero

No rītdienas, 12. jūlija, valstī atkal sāks paaugstināties gaisa temperatūra. Tāpat sagaidāmas lokālas lietusgāzes un liels gaisa mitrums. 

Pirmdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27..+32 grādiem, turpmākajās dienās tā var sasniegt pat +34 grādus. Naktīs lielā valsts daļā temperatūra saglabāsies virs +20 grādiem. Lai gan vasara būs tikai pusē, daudzviet jau tiks pārspēts tropisko nakšu skaita rekords.

Nedēļas gaitā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, vietām - stipras pērkona lietusgāzes. Lokāli iespējama arī krusa un vētra.

Pārsvarā vējš būs lēns un mainīga virziena, visbiežāk tas pūtīs no austrumiem, dienvidaustrumiem, pēcpusdienās piekrastē - no jūras.

Iespējams, nākamās nedēļas nogalē laiks kļūs vēsāks.

Jūlija trešajā dekādē prognozēta augsta varbūtība, ka laikapstākļus noteiks anticiklons, kas sagādās saulainu un karstu laiku.

Sagaidāms, ka vasara Latvijā kļūs par karstāko novērojumu vēsturē.

Šī gada jūnijs jau bija siltākais kopš sākti temperatūras mērījumi, turklāt tas bija četrus grādus siltāks nekā 2010.gadā, kad vasaras vidējā gaisa temperatūra sasniedza +18,4 grādus - līdz šim augstāko rādītāju. Šogad šis rekords var tikt labots par veselu grādu.

Uz augšu
Back