Zibeņos un ducinās! Visā Latvijā izsludināts oranžais brīdinājums par lokāliem negaisiem

Ilustratīvs foto FOTO: kisoo jung/Shutterstock

Šodien, 13. jūlijā, un naktī uz trešdienu līdz pat pulksten vieniem naktī visā valstī ir spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais oranžā līmeņa brīdinājums par lokāliem pērkona negaisiem.

Pirmie negaisa mākoņi agrā pēcpusdienā izauguši Igaunijas pierobežā Vidzemē un Lietuvas pierobežā Sēlijā.

Brīdinājumā teikts, ka negaisa mākoņi vietām nesīs ļoti stipras lietusgāzes ar krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē. Iespējama arī krusa. Dienas turpinājumā negaisi veidosies arī citos Latvijas reģionos, tomēr to ietekme būs lokāla. Dažviet negaisi turpināsies arī naktī.

Iedzīvotājiem jābūt gataviem ļoti stipram pērkona negaisam, lai varētu sevi pasargāt no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Jau ziņots, ka līdz piektdienai visā valstī spēkā sarkanais brīdinājums par karstumu līdz +34 grādiem. Daudzviet valstī spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

Naktī uz otrdienu ilgstošs pērkona negaiss Ainažiem atnesa 54 milimetrus nokrišņu, kas aptuveni atbilst mēneša normai. Vēlā pirmdienas vakarā ļoti stiprs lietus un pērkona negaiss bija arī Kauguros, Jūrmalā. Pirmdienas pēcpusdienā negaiss ar stipru vēju un lietu pārbrāzās pāri Daugavpilij, vietām sagāžot kokus. Negaisa mākonis pagāja garām Daugavpils novērojumu stacijai, kas izvietota pie Ruģeļu ūdenskrātuves, - tur nebija ne nokrišņu, ne lielu vēja brāzmu.

Uz augšu
Back