Latvijas pludmalēs iespējamas lielas ūdens temperatūras svārstības

Cilvēki atpūšas Vecāķu pludmalē. FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens temperatūra jūrā ceturtdienas rītā ir +20..+24 grādi, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.

Tik silts ūdens ir gan visā Kurzemes piekrastē, gan Ziemeļvidzemes piekrastē.

Apvelinga dēļ krietni aukstāks ūdens saglabājas Rīgā, kā arī Ādažu un Saulkrastu novadā. Sešos rītā ūdens temperatūra Skultes ostā un Daugavgrīvas novērojumu stacijā bija aptuveni +10 grādu.

Otrdien Daugavgrīvā ūdens temperatūra bija noslīdējusi līdz pat +5,5 grādiem, vienlaicīgi Rīgas dome ziņoja, ka ūdens temperatūra peldvietā ir aptuveni desmit grādus augstāka. Atšķirība, visticamāk, skaidrojama ar to, ka peldvietā ūdens temperatūra tiek mērīta tuvāk krastam un seklākā vietā, bet novērojumu stacija mērījumus veic tālāk no krasta un lielākā dziļumā.

Atbilstoši Jūrmalas pašvaldības ziņotajam trešdienas pēcpusdienā ūdens temperatūra bija +17 grādi Bulduros un +19 grādi citās peldvietās.

Ūdens temperatūra lielākajā daļā upju un ezeru +22..+27 grādi.

Jau ziņots, ka, vējam pūšot no krasta vai paralēli krastam, piekrastes seklumā var nonākt auksts ūdens no lielāka dziļuma. Šo procesu sauc par apvelingu.

Uz augšu
Back