Svētdienas saullēkts - dzestrākais kopš jūnija vidus

Saullēkts virs Daugavas. Ilustratīvs attēls. FOTO: Ieva Lūka/LETA

Svētdienas saullēktā gaisa temperatūra bija no +9 grādiem Stendē un +10 grādiem Mērsragā līdz +19 grādiem Dagdā un +21 grādam Daugavgrīvā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.tvn

Valsts lielākajā daļā gaiss atdzisa līdz +10..+15 grādiem. Iepriekšējo reizi tik zema gaisa temperatūra Latvijā bija jūnija vidū.

Sagaidāms, ka deviņos rītā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +19..+24 grādiem.

Debesis lielākoties skaidras, vairāk mākoņu dienvidaustrumu novados. Latgales austrumos agrā rītā dažviet vēl stipri lija un dārdēja pērkons. Naktī Dagdā nokrišņu daudzums sasniedza 19 milimetrus.

Pūš lēns vējš, vietām saglabājas bezvējš.

Rīgā skaidrs rīts, pūš lēns dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija no +13 grādiem starptautiskajā lidostā līdz +21 grādam Daugavgrīvā.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +22,6 grādiem Ventspilī līdz +32,4 grādiem Daugavpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 17.jūlijā bija +41..+42 grādi Spānijā un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu 0..+2 grādi vietām Islandē, kā arī Skandināvijas un Alpu kalnos.

Uz augšu
Back