Piektdien vietām ducinās

Ilustratīvs foto FOTO: Vjacheslav Shishlov/Shutterstock

Piektdien valsts dienvidu daļā iespējam īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Šonakt pastiprināsies zema spiediena ieplakas ietekme no ziemeļiem un mākoņu daudzums būs mainīgs, savukārt nakts otrajā pusē vietām valsts austrumu daļā īslaicīgi līs, iespējams arī pērkona negaiss.

Naktī pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, piekrastes rajonos tas brāzmās pastiprināsies līdz 14 metriem sekundē. Savukārt nakts otrajā pusē vējš pakāpeniski iegriezīsies no ziemeļiem. Gaisa temperatūra naktī gaidāma +12…+17 grādu robežās, bet piekrastē laiks nav gaidāms vēsāks par +17…+21 grādiem.

Rīgā nakts sākumā mākoņu daudzums būs neliels, tomēr pakāpeniski tas palielināsies, un agri no rīta iespējams neliels īslaicīgs lietus. Dominēs mērens rietumu puses vējš, un termometra stabiņš naktī noslīdēs līdz +17…+19° atzīmei.

Savukārt rīt dienā saule mīsies ar mākoņiem un pēcpusdienā debesis daudzviet skaidrosies. Īslaicīgs lietus brīžiem gaidāms valsts dienvidu daļā, un iespējams arī pērkona negaiss. Lēns līdz mērens vējš pūtīs no ziemeļrietumiem, ziemeļiem, piekrastē brāzmās sasniedzot 14 metrus sekundē. Savukārt gaiss iesils līdz +20…+25 grādiem.

Dienas vidū un pēcpusdienā ultravioletā starojuma intensitāte būs vidēja, tādēļ iedzīvotājiem jāizvairās ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām.

Rīgā priekšpusdienā mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, bet no dienas vidus debesis pakāpeniski skaidrosies, laiks gaidāms sauss. Pūtīs mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +21…+23 grādiem.

Uz augšu
Back