Jūlijs bijis karstākais mēnesis Latvijas vēsturē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Šī gada jūlija vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +21,5 grādi - tikpat, cik 2010. gadā, kas ir atkārtots augstākās vidējās mēneša temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Līdz ar to pagājušais mēnesis kopā ar 2010.gada jūliju ir ne vien siltākais jūlijs, bet arī siltākais mēnesis Latvijas novērojumu vēsturē.

Šogad gan jūlija, gan jūnija vidējā gaisa temperatūra bija 4,1 grādu augstāka par normu. Jūnijs ar +18,9 grādiem kļuva par siltāko novērojumu vēsturē, līdz ar to arī 2021.gada vasara ir karstākā kopš 1924.gadā sākta šādu datu apkopošana. Lai šis gads zaudētu karstākās vasaras titulu, augustam būtu jābūt divus grādus vēsākam par normu.

Pagājušā mēneša minimālā gaisa temperatūra bija +5,7 grādi 24.jūlijā Stendē un 25.jūlijā Staļģenē, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +33,7 grādi 13.jūlijā Liepājā un 16.jūlijā Daugavpilī.

Jūlijā tika pārspēti 55 karstuma rekordi, no kuriem pieci bija dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā jūlijā bija 57 milimetri jeb 76% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu - 126 milimetri - bija Ainažos, bet Rēzeknē tika reģistrēti tikai astoņi milimetri nokrišņu.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums jūlijā bija 71% - no 64% Rīgā līdz 76% Kolkā. Stiprākās vēja brāzmas tika novērotas 30.jūlijā Liepājas ostā, kur vēja ātrums sasniedza 27 metrus sekundē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Uz augšu