Ceļi daudzviet sniegoti un slideni; apgrūtināta braukšana

Ilustratīvs attēls. FOTO: LETA

Agrā otrdienas rītā Kurzemē nokrišņi mitējas, valsts centrālajā daļā snieg, savukārt Latvijas austrumos galvenokārt vēl nav sācis snigt, liecina meteoroloģiskā informācija.

Vietām īslaicīgi snieg stipri, dažviet arī nedaudz puteņo un redzamība sarūk zem viena kilometra. Ceļi daudzviet sniegoti un slideni. Latvijas lielākajā daļā šī ir pirmā sniega sega šosezon.

Piecos rītā biezākā sniega sega novērojumu stacijās bija trīs centimetri Kolkā.

Gaisa temperatūra no -2..-4 grādiem valsts austrumu daļā līdz +6 grādiem Kurzemes rietumkrastā.

Pūš lēns līdz mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, Kurzemē tas pārgājis rietumu, ziemeļrietumu vējā. Ventspils ostā naktī reģistrētas brāzmas līdz 20 metriem sekundē.

Rīgā snieg mainīgā intensitātē un dienvidu, dienvidrietumu vējš brāzmās pūš ar ātrumu līdz 11 metriem sekundē. Gaisa temperatūra aptuveni nulle grādu.

Šorīt lielākajā daļā Latvijas teritorijas sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja "Latvijas valsts ceļi".

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas šosejas posmā Tūjas krustojums - Ainaži, Vidzemes šosejas posmā no Līgatnes līdz Raunas pagriezienam, pa Rīgas apvedceļu visa maršruta garumā, kā arī pa Bauskas un Jelgavas šosejām visa maršruta garumā.

Tāpat apgrūtināta braukšana ir Liepājas šosejas posmos Rīga - Annenieki un Skrunda - Liepāja, pa Ventspils šoseju visā tās garumā, Daugavpils šosejas posmā Rīga - Daugavpils, Rēzeknes šosejas posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem un pa Kokneses šoseju visa maršruta garumā.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Madonas, Ogres, Saldus, Talsu, Tukuma, Valkas un Ventspils apkārtnēs.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pret slīdēs materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 120 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Otrdienas pēcpusdienā vairs tikai vietām nedaudz snigs un līs

Otrdienas priekšpusdienā vēl daudzviet Latvijā snigs, valsts rietumu un centrālajos novados vietām līņās, prognozē sinoptiķi.

Savukārt pēcpusdienā vairs tikai vietām - galvenokārt valsts austrumu daļā - gaidāmi nelieli nokrišņi.

Latvijas rietumu un centrālajā daļā uzsnigušais sniegs nokusīs, braukšanas apstākļi uzlabosies, bet vakarā daudzviet valstī veidosies apledojums.

Mākoņu kļūs mazāk, saulainākā diena būs Kurzemē, Austrumlatvijā saglabāsies apmākušās debesis.

Uz augšu
Back