No dienvidaustrumiem Latvijā sāk ilgstoši snigt

Ziemas ainava. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Agrā sestdienas rītā Latgales un Sēlijas dienviddaļā sākusies ilgstoša snigšana, un nokrišņu zona lēnām virzās tālāk, liecina meteoroloģiskā informācija.

Redzamība sniegā agrā sestdienas rītā vietām samazinājusies līdz kilometram, bet dažviet Kurzemē redzamība miglā nepārsniedz 300 metru.

Gaisa temperatūra -1..+3 grādi. Ceļi vietām slideni.

Pūš lēns austrumu, ziemeļaustrumu vējš.

Rīgā mākoņu sega kļūst biezāka, pūš lēns austrumu vējš un termometri rāda 0..+1 grādu.

Sestdien vairāk snigs Latgalē, sniega sega veidosies arī Sēlijā un daļā Vidzemes, prognozē sinoptiķi.

Valsts austrumu novados ir spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par ilgstošu snigšanu, vietām izveidosies 5-7 centimetrus bieza sniega kārta, savukārt

svētdienas rītā jau valsts lielāko daļu var klāt 2-10 centimetrus bieza sniega sega.

Valsts centrālajā un rietumu daļā sestdien gaidāms neliels lietus un slapjš sniegs, sniega sega sāks veidoties vakarā.

Dienas gaitā nedaudz pastiprināsies ziemeļaustrumu vējš, Vidzemē gaidāmas brāzmas līdz 12 metriem sekundē, Rīgas līča Kurzemes piekrastē - līdz 16 metriem sekundē.

Debesis klās bieza mākoņu sega. Gaisa temperatūra būs 0..+4 grādi.

Rīgā sestdien nedaudz līs un snigs, vakarā sāks veidoties sniega sega. Pūtīs mērens ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra nepārsniegs +3 grādus.

Laikapstākļus nosaka ciklons, kura centrs no Baltkrievijas dienvidrietumiem virzās uz Krieviju. Atmosfēras spiediens Latvijā 995-999 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien Latvijā bija no +2..+3 grādiem valsts austrumos līdz +6 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 26.novembrī bija +23 grādi Krētā un +24 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -35 grādi Zviedrijas ziemeļdaļā, un tas ir līdz šim lielākais sals šoziem Eiropā.

Uz augšu
Back