Valsts austrumu un centrālajā daļā gaidāma ilgstoša snigšana

Sniegputenis. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmdien Latvijas austrumu un centrālajā daļā gaidāma ilgstoša snigšana, līdz ar vēja pastiprināšanos sāksies putenis, bet Latgales dienvidos sniegu nomainīs lietus, prognozē sinoptiķi.

Sagaidāms, ka centrālajos novados snigšana mitēsies otrdienas priekšpusdienā, austrumu novados - pēcpusdienā. Daudzviet Zemgalē, Vidzemē un Latgalē izveidosies 10-20 centimetrus (cm) bieza sniega kārta, bet vēja ietekmē tā būs nevienmērīga.

Dienvidaustrumu novados uz koku zariem un vadiem gaidāms slapja sniega nogulums. Kupenu dēļ atsevišķi mazākas nozīmes autoceļu posmi Latvijas austrumu un centrālajā daļā var kļūt neizbraucami. Spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra oranžais brīdinājums par ļoti stipru sniegu.

Vismazāk snigs Kurzemē; Liepājā un Ventspilī gaidāmi tikai nelieli un īslaicīgi nokrišņi.

Pamazām pieaugs ziemeļaustrumu vēja ātrums, stiprākais vējš gaidāms otrdienas naktī un priekšpusdienā - tad ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-18 metrus sekundē, piekrastē pat 22 metrus sekundē.

Gaisa temperatūra pirmdien būs +2..-3 grādi, vakarā Vidzemē līdz -5 grādiem.

Rīgā tuvākajā diennaktī gaidāms ilgstošs sniegputenis, sniega segas vidējais biezums otrdien var pārsniegt 10 cm, veidosies dziļākas kupenas, jo būtiski pastiprināsies vējš - otrdien naktī un no rīta ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās pieaugs līdz 20-22 metriem sekundē. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, pirmdienas vakarā tā noslīdēs līdz -3 grādiem.

Tuvākajā diennaktī liels ciklons no dienvidiem virzīsies uz ziemeļiem, šķērsojot Ukrainu un Baltkrieviju un pieņemoties spēkā. Atmosfēras spiediens Latvijā pazemināsies; pirmdienas rītā tas ir 997-1002 hektopaskāli jūras līmenī.

Daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledojuši

Pirmdienas rītā visos Latvijas reģionos vismaz daži lielo autoceļu posmi ir sniegoti un apledojuši, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Līgatnes līdz Raunas pagriezienam, Valmieras šosejas (A3) posmā no Braslas tilta līdz Valkai, Rīgas apvedceļa (A5) posmā no Salaspils līdz Babītei, Daugavpils šosejas (A6) posmā no Pļaviņām līdz Nīcgalei, Bauskas šosejas (A7) posmā no Rīgas līdz Dimzukalnam un Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jelgavai.

Tāpat apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Liepājas šosejas (A9) posmā no Rīgas līdz Kaģiem un no Anneniekiem līdz Skrundai, Ventspils šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Kūdrai un no Strazdes līdz Usmai un Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Ogres, Saldus, Talsu, Tukuma, Valkas un Valmieras apkaimēs.

Slidenie ceļu posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 96 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC aicina autovadītājus īpaši uzmanīties, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus.

Uz augšu
Back