Pat -11 grādi! Svētdiena būs līdz šim aukstākā diena šajā ziemā

FOTO: Pixabay

5. decembra rītā dziļākais sniegs novērojumu stacijās ir Siguldā.

Saulkrastu, Cēsu, Ogres, Līvānu un Rēzeknes novadā sniega segas biezums ir 27-29 centimetri, Rīgā - 25 centimetri pilsētas centrā un 28 centimetri Daugavgrīvā, valsts lielākajā daļā - starp 10 un 25 centimetriem.

Jau ziņots, ka sniega biezuma mērījumi LVĢMC novērojumu stacijās ir automatizēti un tiek veikti vienā punktā, tādēļ dati no meteoroloģiskās stacijas var neatspoguļot patieso situāciju apkaimē. Puteņošanas dēļ sniega segas biezums ir nevienmērīgs, un meteoroloģiskās stacijas nereti atrodas klajā vietā, kas pakļauta lielākai vēja ietekmei.

Svētdienas rītā debesis ir pārsvarā mākoņainas, Kurzemē un Ziemeļvidzemē mākoņu ir mazāk. Daudzviet valstī krīt neliels sniegs. Vējš lēni līdz mēreni pūš no austrumiem, ziemeļaustrumiem.

Gaisa temperatūra no -1..-3 grādiem daļā Kurzemes līdz -8..-10 grādiem Vidzemes ziemeļos.

Rīgā mākoņains rīts, mazliet snieg, pūš austrumu, ziemeļaustrumu vējš 3-5 metri sekundē, gaisa temperatūra -5..-6 grādi.

Tur sniega kārtas augstums pieaudzis līdz 38 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Gaisa temperatūra gaidāma no -3 grādiem vietām Kurzemes piekrastē līdz -11 grādiem Vidzemes ziemeļos. Vakarā kļūs aukstāks, Vidzemē un Ziemeļlatgalē sals var pastiprināties līdz 16 grādiem.

Mākoņi daļēji klās debesis, saulainākais laiks būs valsts ziemeļos. Daudzviet gaidāms neliels sniegs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš.

Rīgā iespējams neliels sniegs, mākoņu kļūs mazāk. Pūšot mērenam ziemeļaustrumu vējam, gaisa temperatūra būs -7 grādi, vakarā tā noslīdēs zem -10 grādiem.

No ziemeļiem palielinās anticiklona ietekme. Atmosfēras spiediens paaugstinās; no rīta tas ir 1009-1013 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien dienas vidū LVĢMC novērojumu tīklā bija no +0,2 grādiem Liepājā līdz -9,4 grādiem Rūjienā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 4.decembrī bija +22 grādi Spānijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -34..-36 grādi Skandināvijas un Krievijas ziemeļos.

Uz augšu
Back