Lielupē un Daugavā sākusies ledus iešana

TVNET/LETA
Lielupē un Daugavā sākusies ledus iešana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Aculiecinieks

Lielupē un Daugavā sākusies ledus iešana, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Šonedēļ turpinās atkusnis, kūst sniegs un ledus, līdz ar to palielinās upju notece. Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis ar dažādu intensitāti paaugstinājās lielākajā daļā Latvijas upju.

Straujāk ūdens līmenis paaugstinājās Kurzemes upēs. Vairāku upju posmos sāk applūst upju palienes un arī zemākās vietas. Ledus kļūst tumšs un trausls, vairākos posmos sākas tā iešana.

Ledus iešana novērojama Daugavā no Neretas grīvas līdz Jēkabpilij. Ledus sakustēšanās šorīt notikusi arī Jēkabpilī.

Aizvadītajā naktī ledus sakustējās un gāja arī Lielupes augštecē pie Mežotnes. Ūdens līmenis paaugstinājās Lielupes augštecē par vairāk nekā 0,5 metriem.

Tuvākajās dienās upēs turpināsies ledus sairšana un iešana. Gaidāma ledus sakustēšanās arī citos Lielupes posmos, ledus kustība no Mežotnes turpināsies Staļģenes virzienā, pie Staļģenes ledus jau ir pacelts.

Kopumā ūdens līmeņi upēs tuvākajās dienās turpinās paaugstināties, bet ledus iešanas laikā ūdens līmeņi krasi svārstīsies. Daugavā Zeļķu - Jēkabpils posmā paaugstināts ūdens līmenis saglabāsies vairākas dienas.

Pēc aktuālākajām prognozēm decembra trešajā dekādē atkal pastiprināsies sals, līdz ar to upju notece sāks samazināties, atsāksies ledus veidošanās.

Ledus veidošanās laikā upēs blīvēsies vižņi, kas izraisīs ūdens līmeņa krasas svārstības. Īpaši nelabvēlīgi tas ietekmēs upju posmus, kur vižņi krāsies augšpus ledus segas un ledus sastrēgumiem, kas atkušņa laika saglabāsies, tai skaitā Daugavā augšpus Pļaviņu ūdenskrātuves un Lielupē augšpus Jelgavas.

Tēmas
Uz augšu