Naktī vietām sniega sega kļuvusi par 10 cm biezāka; dziļākais sniegs - Siguldā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Dziļākais sniegs meteoroloģisko novērojumu stacijās pirmdienas rītā ir Siguldā - 26 centimetri (cm).

Kā apliecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati, stiprākā snigšana pēdējās stundās novērota Priekuļos, Cēsu novadā, kur sniega segas biezums pieaudzis no 9 cm trijos naktī līdz 19 cm sešos rītā.

Lielpeču novērojumu stacijā, Ogresgalā, sniega segai sablīvējoties, tās biezums pēdējā diennaktī sarucis no 28 līdz 23 cm.

Trešā biezākā sniega sega valsts novērojumu staciju tīklā ir 22 cm Vičakos, Ventspils novada Irbenē.

Citviet sniega kārtas biezums galvenokārt ir starp pieciem un 20 cm, tai skaitā 14 cm Rīgas centrā.

5.decembrī sniega dziļums Siguldā sasniedza 39 cm, savukārt pagājušās ziemas augstākās sniega kārtas rekords bija 52 cm 31.janvārī Ogresgalā.

Pirmdienas rītā no Rīgas jūras līča nākoši mākoņi dažviet Vidzemē nes intensīvu snigšanu. Gan Vidzemē, gan lielā daļā Latgales LVĢMC izsludinājis dzeltenās pakāpes brīdinājumu par stipru snigšanu - vietām sniega segas biezums palielināsies par 5-7 cm, ceļi būs slideni un redzamība brīžiem pasliktināsies līdz 500-1000 metriem.

Kā ziņots iepriekš, sniega biezuma mērījumi LVĢMC novērojumu stacijās ir automatizēti un tiek veikti vienā punktā, tādēļ dati no meteoroloģiskās stacijas var neatspoguļot patieso situāciju apkaimē. Puteņošanas dēļ sniega segas biezums ir nevienmērīgs, un meteoroloģiskās stacijas nereti atrodas klajā vietā, kas pakļauta lielākai vēja ietekmei.

Turklāt jāņem vērā, ka novērojumu stacijās mēra kopējās sniega segas biezumu un nesummē svaigi uzsnigušā sniega biezumu. Uzsniegot jaunam sniegam, iepriekš uzsnigusī sniega kārta nereti saplok, tādēļ kopējais sniega kārtas pieaugums var būt krietni mazāks nekā svaigi uzsnigušās sniega segas biezums, kas mērīts uz iepriekš notīrītas virsmas.

Latvijas austrumos sniega sega šodien palielināsies par 2-4 centimetriem

Arī šodien Latvijā nedaudz snigs un valsts austrumos sniega sega palielināsies par 2-4 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem uzspīdēs saule.

Ceļi būs slideni, tādēļ satiksmes dalībniekiem jābūt piesardzīgiem.

Pūtīs lēns vējš, un gaisa temperatūra būs mīnus 3, mīnus 8 grādi, savukārt piekrastē mīnus 2, plus 3 grādi.

Rīgā dienas pirmajā pusē palaikam snigs, bet starp mākoņiem īslaicīgi parādīsies saule.

Ielas un ietves būs slidenas.

Gaisa temperatūra galvaspilsētā būs 0 grādi.

Uz augšu
Back