Pirmdiena būs lietaina; gaidāms bīstams apledojums

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pirmdienas rīts Latvijā ir apmācies, daudzviet saglabājas migla.

Lielā valsts daļā brīžiem līst, tas galvenokārt ir sasalstošs lietus jeb atkala, valsts austrumos iespējams arī sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Biezākā migla rīta agrumā ir Kurzemē un Zemgalē, kur redzamība daudzviet nepārsniedz 300 metrus. Valda lēns vējš un bezvējš.

Gaisa temperatūra no -5 grādiem Alūksnē līdz +5 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē.

Biezākā sniega sega novērojumu stacijās ir 12 centimetri Siguldā un 15 centimetri Alūksnē.

Rīgā miglains laiks, smidzina, brīžiem gaidāms stiprāks lietus, daudzviet saglabājas apledojums. Vēja tikpat kā nav, gaisa temperatūra svārstās ap nulli.

Pirmdien Latvijas lielākajā daļā palaikam līs, bīstamākais apledojums būs valsts austrumu daļā, kur saglabāsies neliels sals, prognozē sinoptiķi.

Valsts galējos austrumu novados gaidāms arī sniegs. Daudzviet Latvijā būs migla. Pūtīs lēns rietumu vējš, valsts austrumu pusē dominēs bezvējš.

Maksimālā gaisa temperatūra būs no -4 grādiem Alūksnē līdz +4..+6 grādiem Kurzemē.

Rīgā 2022.gada pirmajā darbadienā gaidāma migla, palaikam līs un vējš lēni pūtīs no rietumiem. Gaiss iesils līdz +3 grādiem.

Laikapstākļus nosaka zema spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens 993-995 hektopaskāli jūras līmenī.

Valsts rietumu un centrālajā daļā spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par biezu miglu, savukārt visā valsts austrumu pusē spēkā brīdinājums par sasalstošu lietu un stipru apledojumu.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no -5,7 grādiem Alūksnē līdz +5,5 grādiem Liepājā un Rucavā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 2.janvārī bija +25 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -30 grādi Somijā un Krievijā.

Uz augšu
Back