Ceturtdiena būs silta un vējaina

TVNET/LETA
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdien Latvijā gaisa temperatūra sasniegs +3..+7 grādus un rietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 10-15 metriem sekundē. Apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi pa daudziem ceļiem Latgalē, Vidzemē un Zemgalē.

Sākot no rietumiem, laiks daudzviet skaidrosies, dūmaka un smidzinošs lietus saglabāsies galvenokārt tikai Latgalē un Sēlijā.

Rīgā ceturtdienas pēcpusdienā laiks skaidrosies, pūtīs mērens rietumu vējš un gaiss iesils līdz +6 grādiem.

Ceļi, ko klāj piebraukts sniegs un ledus, daudzviet kļūs īpaši slideni; vakarā un naktī apledojums var veidoties arī uz citiem ceļiem.

Naktī uz piektdienu rietumu vējš kļūs stiprāks, savukārt piektdien dienas laikā pieņemsies spēkā ziemeļrietumu vējš. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valstī izsludinājis brīdinājumu, kas būs spēkā no plkst.23 ceturtdienas vakarā līdz plkst.8 sestdienas rītā.

Teritorijas lielākajā daļā izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums par gaidāmām vēja brāzmām līdz 20-23 metriem sekundē, bet Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, un Kurzemes rietumu piekrastē izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums par vēja ātruma pastiprināšanos brāzmās līdz 25-28 metriem sekundē.

Šādas vēja brāzmas var lauzt koku zarus un atsevišķus kokus, kā arī radīt citus nelielus postījumus. Lielākais izsaukumu skaits par vēja radītajiem postījumiem glābējiem gaidāms Rīgā.

Vētraino laiku izraisīs liela atmosfēras spiediena atšķirība starp ciklonu Arktikā un anticiklonu Eiropas rietumu un centrālajā daļā.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa daudziem ceļiem Latgalē, Vidzemē un Zemgalē

Apledojuma dēļ ceturtdien, 13. janvārī, ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa daudziem valsts galvenajiem autoceļiem Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, liecina "Latvijas valsts ceļi" (LVC) dati.

Pēc LVC apkopotās informācijas, šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa faktiski visiem galvenajiem autoceļiem Latgalē un pa vairumu ceļu Vidzemē, kur apmierinoši braukšanas apstākļi ir vien pa Vidzemes šoseju aiz Raunas pagrieziena, pa Valmieras šoseju aiz Strenčiem un pa Tallinas šoseju no Rīgas līdz Limbažu pagriezienam.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī pa Jelgavas un Bauskas šoseju posmiem tālāk no galvaspilsētas, savukārt Rīgas apkārtnē un Kurzemē ceļu stāvoklis pamatā ir apmierinošs.

Slideno ceļa posmu kaisa ar pretslīdes materiāliem. Savukārt autoceļiem ar grants segumu noteikta ir C vai D uzturēšanas klase. Grants ceļi ziemas periodā tiek uzturēti ar sniega kārtu un rievām. C un D klases ceļiem, kas pārsvarā ir vietējās nozīmes autoceļi, nav noteikts laiks, kurā to bīstamajos posmos brauktuves ir jāapstrādā ar pretslīdes materiālu un jāveido rievas. Grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos, informē LVC.

Uz augšu