Piektdien gaidāmi nokrišņi un stiprs vējš; visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums

TVNET/LETA
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piektdien līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju. Piektdienas rītā valsts lielākajā daļā gaidāmi nokrišņi, vairāk līs un snigs Vidzemē un Latgalē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 metriem sekundē.

Līdz pat sestdienas rītam visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums - rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 metrus sekundē.

Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Vējuzplūdu dēļ Rīgā izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos līdz 115-130 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā.

Piektdienas rītā valsts lielākajā daļā gaidāmi nokrišņi, vairāk līs un snigs Vidzemē un Latgalē. Dienā debesis brīžiem skaidrosies, saulainākais laiks būs Kurzemē, valsts centrālajā un austrumu daļā vietām snigs. Gaisa temperatūra būs 0..+5 grādi.

Rīgā piektdien gaidāmas ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 22-25 metriem sekundē, gaisa temperatūra pazemināsies un būs +2..+3 grādi. No rīta līs, vēlāk nav gaidāmi lieli nokrišņi un starp mākoņiem izsprauksies saules stari.

Ziemeļaustrumos no Latvijas atrodas liels un spēcīgs ciklons, bet Rietumeiropā ir liels un spēcīgs anticiklons. Veidojoties lielai spiediena starpībai, Baltijas jūras reģionā pastiprinās vējš. Atmosfēras spiediens jūras līmenī Latvijā agrā rītā ir no 992 hektopaskāliem Alūksnes novadā līdz 1003 hektopaskāliem Dienvidkurzemes novadā.

Kurzemē vējš lauž kokus un traucē elektroapgādi; pārspēti siltuma rekordi

Piektdienas rītā daudzviet Kurzemē vēja ātrums brāzmās pārsniedzis 20 metrus sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Irbes jūras šaurumā reģistrētas vēja brāzmas līdz 27 metriem sekundē.

Rietumu vējš pāriet ziemeļrietumu vējā.

AS "Sadales tīkls" elektroapgādes atslēgumu kartē redzams, ka Kurzemē pieaug avārijas atslēgumu skaits.

Savukārt kopš nakts vidus bez elektrības ir daļa Ludzas.

Gaisa temperatūrai vietām Kurzemē un Zemgalē pakāpjoties virs +7 grādiem, pārspēti 14.janvāra siltuma rekordi.

Valsts ziemeļaustrumu daļā lietus pāriet slapjā sniegā, gaisa temperatūra pazeminājusies līdz +1..+2 grādiem.

Vietām Kurzemē un Zemgalē apledojums apgrūtina braukšanas apstākļus

Piektdienas rītā apledojums apgrūtina braukšanu pa atsevišķiem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Kurzemē un Zemgalē.

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Daugavpils šosejas posmā no Saulkalnes līdz Skrīveriem, pa Bauskas šoseju visa maršruta garumā un Jelgavas šosejas posmā no Rīgas līdz Meitenei.

Apgrūtināta braukšana ir arī Liepājas šosejas posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam, Ventspils šosejas posmos no Rīgas līdz Kūdrai un no Talsiem līdz Strazdei, kā arī pa Liepājas-Rucavas šoseju visa maršruta garumā.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Liepājas, Ogres un Talsu apkārtnēs.

Slideno ceļa posmu kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 62 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa vietējiem autoceļiem ir visā Latvijas teritorijā, bet ļoti apgrūtināti tie ir Gulbenes apkārtnē.

Uz augšu