Vēja brāzmas Daugavgrīvā pastiprinājušās līdz 27 metriem sekundē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piektdien, 14.janvārī, pēc plkst.9 lielākās vēja brāzmas Latvijā reģistrētas galvaspilsētas ziemeļos - Daugavgrīvā, Rīgas līča krastā, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprinājies līdz 27 metriem sekundē (m/s).

Galvaspilsētas centrā vējš brāzmās pūš ar ātrumu līdz 20 m/s.

Ainažos, Mērsragā un Ventspilī ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedz 20-22 m/s, valsts lielākajā daļā - 14-18 m/s.

Jau ziņots, ka piektdien starp plkst.7 un 8 rītā Liepājas ostā reģistrēta vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 31,4 m/s. Tik stipras vēja brāzmas valsts novērojumu stacijās nebija fiksētas kopš 2020.gada marta.

Stundu agrāk Ventspils ostā brāzmu spēks sasniedza 29 m/s, pēc astoņiem rītā arī Bauskas meteoroloģiskajā stacijā bija īslaicīga vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 29 m/s.

Krasā vēja pastiprināšanās, kas no rīta vietām krietni pārsniedza prognozēto ātrumu, bija saistīta ar auksto atmosfēras fronti, kas valsti šķērsoja no ziemeļiem. Frontei aizejot, vējš pierima, bet patlaban atsākusies ziemeļrietumu vēja pastiprināšanās.

Līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 m/s.

Līdz pat sestdienas rītam visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums - rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 m/s.

Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Vējuzplūdu dēļ Rīgā izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos līdz 115-130 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Uz augšu