Vēja ātrums brāzmās Ventspilī sasniedzis 33 m/s; Kurzemē stipri apgrūtināta braukšana

TVNET/LETA
Vēja ātrums brāzmās Ventspilī sasniedzis 33 m/s; Kurzemē stipri apgrūtināta braukšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Ceturtdien līdz plkst.18 Ventspils ostā reģistrētas ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 32,6 metriem sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kā skaidroja Ventspils brīvostas pārstāve Inga Ieviņa, kuģu kustība ostā ir apstādināta, jo vēja ātrums pārsniedz 14 m/s. Ostā laika apstākļu uzlabošanos patlaban gaida divi prāmji.

Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedzis 27 m/s, Liepājas galvenajā novērojumu stacijā - 23 m/s. Valsts lielākajā daļā ceturtdien bijušas brāzmas līdz 15-20 m/s, tai skaitā 17 m/s Rīgas centrā un 20 m/s Daugavgrīvā.

Valsts lielākajā daļā snieg un puteņo, daudzviet stipri, Kurzemes rietumos plosās sniegavētra. Redzamība putenī vietām var būt mazāka par 50 metriem. Braukšanu apgrūtina arī apledojums un sniega sanesumi, ceļus var aizšķērsot lūzuši koki.

VSIA "Latvijas valsts ceļi" informācija liecina, ka visā Kurzemē un daļā Vidzemes braukšana ir ļoti apgrūtināta.

Jau ziņots, ka arī naktī uz piektdienu turpināsies sniegputenis, daudzviet tas būs spēcīgs, prognozē sinoptiķi. Stiprākais vējš saglabāsies Kurzemes rietumkrastā. Vidzemes rietumos un Zemgalē ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 15-20 m/s, vietām piekrastē - līdz 25 m/s. Valsts austrumu daļā vējš būs lēnāks.

Piektdien valsts lielākajā daļā snigs un putinās, vietām - spēcīgi. Latvijas rietumu un centrālajos novados ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu 13-18 m/s, piekrastē - līdz 23 m/s. Valsts austrumos saglabāsies lēnāks vējš.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā Latvijas piekrastē, tai skaitā galvaspilsētā, izsludinājis oranžās pakāpes brīdinājumu par stipru vēju un vētru. Citviet Latvijas rietumu un centrālajā daļā spēkā dzeltenais vēja brīdinājums. Visā valstī spēkā dzeltenais brīdinājums par spēcīgu sniegputeni. Rīgā, kā arī Gaujas un Lielupes lejtecē izsludināts arī dzeltenās kategorijas brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos.

Tēmas
Uz augšu