Stiprākie nokrišņi gaidāmi nedēļas nogalē

TVNET/LETA
Foto: Zane Bitere/LETA

Ceturtdien un piektdien Latvijā gaidāms ciklons, bet stiprākos nokrišņus un vējus vai pat vētru atnesīs nākamais ciklons, kas ieradīsies sestdien.

Naktī uz ceturtdienu aizejošās nokrišņu zonas ietekmē Austrumlatvijā gaidāms sniegs, bet Rietumlatvijā vietām nedaudz līs. Ceturtdien no rietumiem ieradīsies jauni nokrišņi, kas turpināsies piektdien. Vidzemē un Latgalē galvenokārt snigs, turpretī Kurzemē galvenokārt gaidāms lietus.

Līdz piektdienai sniega sega vietām Vidzemē un Latgalē kļūs aptuveni desmit centimetrus biezāka. Kurzemes piekrastē gaidāmas vēja brāzmas līdz 18-22 metriem sekundē, dienvidrietumu vēju nomainīs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, Kurzemē tā brīžiem pietuvosies +5 grādiem. Ceļi būs slideni.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu pastiprināsies dienvidu un rietumu vējš, svētdien - ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Daudzviet valstī iespējamas brāzmas līdz 17-22 metriem sekundē, piekrastē - līdz 27 metriem sekundē, Kurzemes rietumkrastā - līdz pat 30 metriem sekundē.

Nedēļas izskaņā gaidāmi arī spēcīgi nokrišņi un putenis. Gaisa temperatūra būs svārstīga, visbiežāk tuvu nullei. Nākamās nedēļas sākumā laiks kļūs aukstāks.

Uz augšu