Sestdien gaidāms īpaši augsts ūdens līmenis Kurzemes rietumu piekrastē

TVNET/LETA
Sestdien gaidāms īpaši augsts ūdens līmenis Kurzemes rietumu piekrastē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ierodoties ciklonam no Lielbritānijas, sestdienas rītā Kurzemes rietumu piekrastē gaidāms īpaši augsts ūdens līmenis jūrā, kas apvienojumā ar lieliem viļņiem var radīt būtiskus izskalojumus un krasta nogruvumus.

Šoziem jau novērota pastiprināta krasta erozija, to veicina ne tikai augstais jūras līmenis, bet arī siltais un pārmitrais laiks un ledus trūkums.

Saskaņā ar portālā "marine.meteo.lv" pieejamo informāciju sestdienas rītā Baltijas jūras dienvidu daļā gaidāmi līdz nepilniem astoņiem metriem augsti viļņi un rietumu, dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 30 metriem sekundē.

Liepājas ostā sestdienas rītā prognozētas vēja brāzmas līdz 27 metriem sekundē, viļņi ar augstumu līdz 3,5 metriem un ūdens līmeņa kāpums līdz 1,42 metriem Latvijas augstuma sistēmā. Piektdienas rītā ūdens līmenis ir aptuveni 0,85 metri.

Ventspils ostā prognozētas vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē un ūdens līmeņa paaugstināšanās līdz 1,33 metriem Latvijas augstuma sistēmā. Piektdienas rītā ūdens līmenis ir aptuveni 0,8 metri.

Rīgas ostā augstākais ūdens līmenis gaidāms sestdienas vakarā, kad tas varētu pakāpties līdz 1,2 metriem - tikai nedaudz augstāk kā ceturtdienas vakarā. Prognozētās stiprākās vēja brāzmas Rīgas ostā ir 20 metri sekundē sestdienas vakarā.

Paredzams, ka nākamais ciklons, kas gaidāms pirmdien, vairs neizraisīs tik krasu ūdens līmeņa kāpumu, arī vējš būs lēnāks.

Tēmas
Uz augšu