Marts Latvijā bijis otrais sausākais novērojumu vēsturē

FOTO: Jānis Škapars / TVNET

Pagājušajā mēnesī Latvijā vidēji bija 5,2 milimetri nokrišņu, kas atbilst 14% no normas, un tas ir otrais zemākais marta rādītājs valsts meteoroloģisko novērojumu vēsturē - vēl sausāks marts bija 1942. gadā, kad nokrišņu summa nepārsniedza 4,8 milimetrus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotie dati.

Šā gada pirmie divi mēneši Latvijā bija krietni mitrāki nekā ierasts - nokrišņu daudzums janvārī un februārī bija attiecīgi 144% un 175% no normas.

LVĢMC sākotnēji ziņoja, ka šā gada otrais mēnesis kļuvis par mitrāko februāri novērojumu vēsturē, bet pēc datu precizēšanas noskaidrojās, ka tas bijis otrais nokrišņiem bagātākais februāris.

Pāvilostā un Rucavā martā bija tikai 1,5 milimetri nokrišņu, savukārt lielākais to daudzums - 14,3 milimetri - reģistrēts Kalnciemā.

Marta vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +0,8 grādi jeb 0,6 grādi virs mēneša normas. Minimālā gaisa temperatūra bija -18,3 grādi 10. martā Zosēnos, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +15,4 grādi, tā tika novērota 25.martā Daugavpilī un Jelgavā.

Mēneša vidū tika pārspēti 15 siltuma rekordi.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā martā bija 70% - no 63% Dagdā, Gulbenē un Rēzeknē līdz 78% Ventspilī.

Stiprākās vēja brāzmas - 27,8 metri sekundē - tika reģistrētas 26.martā Ventspilī.

Uz augšu
Back