Latgalē gaidāms pērkona negaiss ar intensīvām lietusgāzēm

TVNET/LETA
Latgalē gaidāms pērkona negaiss ar intensīvām lietusgāzēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Ceturtdienas rītā Latgalē ir gaidāms pērkona negaiss ar intensīvām lietusgāzēm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes (LVĢMC).

Šorīt no dienvidrietumiem Latgali ir sasniegusi nokrišņu zona, kas nesīs intensīvas pērkona lietusgāzes. Tāpēc spēkā ir dzeltenais brīdinājums.

LVĢMC norāda, ka šādos laikapstākļos īpaši piesardzīgiem jābūt vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Tāpat iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Arī braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana.

Ja vien iespējams, ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās, aicina LVĢMC.

Taču, ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Jau ziņots, ka ceturtdien, dienas pirmajā pusē, daudzviet Latvijā gaidāms lietus.

Dienā debesīs būs lielākoties mākoņainas, pēcpusdienā brīžiem skaidrosies. Dienas pirmajā pusē daudzviet, no pēcpusdienas vairs tikai austrumos, gaidāms lietus, dienvidaustrumos arī ducinās pērkons.

Pūtīs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, daudzviet brāzmās līdz 15-17 metriem sekundē (m/s).

Maksimālā gaisa temperatūra būs 13 līdz 17 grādi, piekrastē 10 līdz 13 grādi.

Arī Rīgā gaidāms lielākoties mākoņains un dienas pirmajā pusē īslaicīgi līs, no pēcpusdienas debesis brīžiem skaidrosies.

Galvaspilsētā dominēs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15 m/s.

Gaisa temperatūra Rīgā būs 14 līdz 16 grādi.

Tēmas
Uz augšu