Jūnija pirmā dekāde Latvijā bijusi mitrāka un nedaudz siltāka par normu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Bulduru pludmalē.
Bulduru pludmalē. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jūnija pirmajās desmit diennaktīs Latvijā vidēji bija 26 milimetri nokrišņu jeb 168% no dekādes normas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Visvairāk nokrišņu - 50,3 milimetri - bija Kalnciemā, bet vismazāk lija Krāslavas novada Piedrujā, kur bija 8,7 milimetri nokrišņu.

Vidēji Latvijā jūnija pirmajā dekādē bija četras diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Kalnciemā, Rēzeknē un Zosēnos bija pat sešas šādas diennaktis.

Vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +14,9 grādus, par divām grāda desmitdaļām pārspējot normu, un tā bija pirmā siltā dekāde kopš marta. Valsts lielākajā daļā iestājās meteoroloģiskā vasara; tā vēl nesākās vietām Kurzemē un Zemgalē.

Zemākā gaisa temperatūra bija +4,3 grādi 3.jūnijā Daugavpils novērojumu stacijā, un Daugavpilī tika reģistrēta arī augstākā gaisa temperatūra - 10.jūnijā termometra stabiņš pakāpās līdz +28,4 grādiem.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums jūnija sākumā bija 79% - no 73% Gulbenē un Rēzeknē līdz 86% Pāvilostā. Visstiprākās vēja brāzmas - 19 metri sekundē - tika novērotas 10.jūnijā Dagdā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Uz augšu