Dzeltenais brīdinājums: valsts austrumos dārdēs pērkons; gaidāmas stipras lietusgāzes un krusa

Papildināts
TVNET/LETA
Dzeltenais brīdinājums: valsts austrumos dārdēs pērkons; gaidāmas stipras lietusgāzes un krusa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien, 14. jūlijā, Latvijā spīdēs saule, daudzviet īslaicīgi līs, vietām  valsts austrumos gaidāms arī pērkona negaiss ar intensīvu lietu, krusu un stiprām vēja brāzmām, portālu TVNET informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji, kuri ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārstāvjiem otrdienas vakarā izsludinājuši dzeltenā līmeņa brīdinājumu.

Vairāk nokrišņu būs valsts austrumos, prognozē sinoptiķi.

Dzeltenais brīdinājums ir spēkā no pulksten 7.10 līdz pulksten 12 dienā.

VUGD un LVĢMC brīdina, ka arī tuvākajās 1-3 stundās vietām Vidzemē gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, iespējama krusa.

Kā teikts LVĢMC mājaslapā, dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, tiesa, ja plānojat aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, jābūt uzmanīgiem. LVĢMC aicina būt informētiem par gaidāmajām izmaiņām un lieki nepakļaut sevi riskam.

Var veidoties pērkona negaiss. VUGD aicina būt īpaši piesardzīgiem vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, VUGD aicina meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Aktuālajai brīdinājumu informācijai var sekot līdzi arī šajā mājaslapā : https://bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Pārsvarā ceturtdien pūtīs mērens rietumu vējš ar brāzmām līdz 9-14 metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra būs +19..+23 grādi.

Rīgā sauli palaikam aizsegs mākoņi, gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams pērkona negaiss. Pūtīs mērens rietumu vējš un gaisa temperatūra sasniegs +21..+22 grādus.

Laikapstākļus nosaka ciklona dienvidu mala. Atmosfēras spiediens 1004-1007 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas lielākajā daļā bija +21..+24 grādi.

Trešdien lielākais nokrišņu daudzums bija 29 milimetri Kuldīgā, 43 milimetri Kolkā un 64 milimetri Stendē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 13.jūlijā bija +45..+46 grādi Portugālē un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu nulle grādu augstākajos kalnos Bulgārijā un Norvēģijā.

Tēmas
Uz augšu