Dzeltenais brīdinājums – piektdienas priekšpusdienā veidosies pērkona negaiss

Papildināts
TVNET
Dzeltenais brīdinājums – piektdienas priekšpusdienā veidosies pērkona negaiss
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

15. jūlija priekšpusdienā daudzviet Latvijā veidosies pērkona negaiss, kas vietām nesīs stipras lietusgāzes, krusu un krasas vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundē, portālu TVNET informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji, kuri ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārstāvjiem izsludinājuši dzeltenā līmeņa brīdinājumu.

Brīdinājums ir spēkā no pulksten 10 līdz pulksten 13.

Negaisi turpināsies līdz pat vakaram.

Arī Rīgā izsludināts dzeltenais brīdinājums. Dienas vidū Rīgā gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 15 m/s un stiprām lietusgāzēm. Iespējama arī krusa.

Rīgā brīdinājums ir spēkā no pulksten 11 līdz pulksten 18.

Kā teikts LVĢMC mājaslapā, dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, tiesa, ja plānojat aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, jābūt uzmanīgiem. LVĢMC aicina būt informētiem par gaidāmajām izmaiņām un lieki nepakļaut sevi riskam.

Var veidoties pērkona negaiss. VUGD aicina būt īpaši piesardzīgiem vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, VUGD aicina meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Aktuālajai brīdinājumu informācijai var sekot līdzi arī šajā mājaslapā : https://bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Tēmas
Uz augšu