Lielākais nokrišņu daudzums jūlija pirmajā pusē reģistrēts Kuldīgā, Stendē un Zvejniekciemā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Negaiss Rīgā
Negaiss Rīgā Foto: Edijs Pālens / LETA

Mēneša pirmajā pusē vietām Latvijā nokrišņu daudzums pārsniedzis visa jūlija normu, visvairāk lijis Kurzemē un Vidzemes piekrastē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Skultes novērojumu stacijā, Zvejniekciemā, kopš mēneša sākuma reģistrēti 138 milimetri nokrišņu, no tiem 64 milimetri šonedēļ. Jūlija pirmajās 15 dienās nokrišņu daudzums Zvejniekciemā sasniedzis 184% no mēneša normas.

Stendes meteoroloģiskajā stacijā lietus summa šomēnes jau sasniegusi 126 milimetrus jeb 162% no jūlija normas, un lielākā daļa nokrišņu - 92 milimetri - bija aizvadītajā darba nedēļā.

Kuldīgā mēneša pirmajā pusē reģistrēti 103 milimetri nokrišņu jeb 137% no visa mēneša normas. Vairāk nekā puse no šiem nokrišņiem nolijuši pēdējās piecās dienās.

Mazākais nokrišņu daudzums reģistrēts Alūksnē, kur kopš 1.jūlija nolijuši 27 milimetri nokrišņu jeb 33% no mēneša normas.

Mazāk nekā 40 milimetru nokrišņu 1.-15.jūlijā bija arī Rūjienā, Siguldā, Rēzeknē, Krāslavas novada Piedrujā, Rucavā un Ventspilī.

Rīgas centrā kopš jūlija pirmās dienas nokrišņu daudzums sasniedzis 59 milimetrus jeb 74% no mēneša normas, un lielākā daļa lietus bija pēdējās piecās dienās.

Jūlijs būs jau sestais mēnesis šogad ar vidējo nokrišņu daudzumu valstī lielāku par normu. Pagaidām tikai viens mēnesis - marts - bijis sausāks nekā ierasts.

Jau ziņots, ka nākamnedēļ Latvijā gaidāms siltāks laiks un mazāks nokrišņu daudzums nekā šonedēļ, prognozē sinoptiķi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Uz augšu