Izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par ļoti stipru lietu

Nokrišņu daudzums Skrīveros sasniedzis 55 milimetrus
TVNET/LETA
Izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par ļoti stipru lietu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars / TVNET

Pirmdienas rītā Latvijas centrālajā un austrumu daļā turpinās lietus, visvairāk nokrišņu ir Zemgalē un Vidzemē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Plašā teritorijā nokrišņu daudzums pārsniedzis 20 milimetrus, bet Kurzemē pārsvarā saglabājas sauss laiks. Debesis apmākušās, vietām Kurzemē skaidrojas.

Pūš lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē arī ziemeļu vējš. Gaisa temperatūra +13..+16 grādi, Kurzemes piekrastē līdz +18 grādiem.

Rīgā lietains rīts, palaikam līst stipri. Pūš austrumu vējš ar brāzmām līdz desmit metriem sekundē. Gaisa temperatūra +14..+15 grādi.

Pirmdien, 1.augustā, daudzviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā turpināsies lietus, prognozē sinoptiķi.

Visvairāk nokrišņu būs Vidzemē, stipri līs arī vietām Latgalē, no rīta vēl arī vietām Zemgalē. Spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums par ļoti stipru lietu.

Vietām Kurzemē un Latgalē uzspīdēs saule. Kurzemē nav gaidāmi nokrišņi. Pūtīs lēns līdz mērens mainīga virziena vējš. Maksimālā gaisa temperatūra būs +17..+22 grādi.

Rīgā gaidāms apmācies un pārsvarā lietains laiks, priekšpusdienā stiprs lietus, kā dēļ spēkā dzeltenais brīdinājums. Virzoties pāri ciklona centram, vējš būs lēns līdz mērens un mainīga virziena. Gaisa temperatūra nepārsniegs +20 grādus.

Laikapstākļus nosaka ciklons. Atmosfēras spiediens 1009-1014 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā bija +20..+24 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 31.jūlijā bija +42..+43 grādi Portugālē un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu 0..+1 grāds kalnos Norvēģijas dienvidos, Islandē un Alpos.

Nokrišņu daudzums Skrīveros sasniedzis 55 milimetrus

Kopš lietus sākuma svētdienas vakarā līdz plkst.8 pirmdienas rītā lielākais nokrišņu daudzums valstī reģistrēts Skrīveros, kur tas sasniedzis 55 milimetrus jeb 68% no augusta normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Stiprs lietus turpinās daudzviet Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē un Latgalē. Kurzemē saglabājas sauss laiks.

Pēcpusdienā stipri līs vēl vietām Vidzemē un Latgalē, prognozē sinoptiķi.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka ilgstošo lietavu laikā galvaspilsētā pastiprinātā režīmā esot gatava strādāt visa ūdens sūknēšanas tehnika - kopumā desmit tehnikas vienības nepieciešamības gadījumā gatavas veikt lietus ūdens peļķu atsūknēšanu vietās, kur tās ievērojami apgrūtina satiksmi.

Par lielu peļķu veidošanos, kur tās ievērojami traucē transporta un gājējus satiksmi, iedzīvotāji aicināti ziņot Rīgas domes Satiksmes vadības centram. Savukārt transportlīdzekļu vadītāji aicināti izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, rūpēties par gājēju drošību, ieturot atbilstošu intervālu un neapšļakstot tos, ieturēt distanci no priekšā braucošajiem, kā arī neveikt straujus manevrus.

Jau ziņots, ka tuvākajās dienās Latvijā gaidāms galvenokārt neliels mākoņu daudzums, tikai vietām var uzlīt. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu vējš, kas pāries dienvidu vējā. Kļūs siltāks. Otrdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +20..+25 grādiem, piektdien - jau līdz +26..+31 grādam.

Tēmas
Uz augšu