Ūdens temperatūra Latvijas ūdenstilpēs paaugstinās

TVNET/LETA
Ūdens temperatūra Latvijas ūdenstilpēs paaugstinās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Atpūtnieki peldvietā Bābelīša ezerā
Atpūtnieki peldvietā Bābelīša ezerā Foto: Nauris Nagliņš/LETA

Ūdens temperatūra ūdenstilpēs paaugstinās un tuvākajās dienās karstuma viļņa ietekmē vēl paaugstināsies, sasniedzot vietām pat +24 grādus, liecina informācija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) mājaslapā.

Otrdienas rītā ūdens temperatūra Daugavā bija +22...+24 grādi, Latgales upēs +18...+23 grādi, Vidzemes upēs +15...+24 grādi, Zemgales upēs +20...+23 grādi, Kurzemes upēs +18...+23 grādi,

Ūdens temperatūra ezeros un ūdenskrātuvēs bija +21...+24 grādi. Baltijas jūras piekrastē ūdens temperatūra bija +21 grāds, bet Rīgas līča piekrastē +19…+23 grādi.

Ūdensaugi upēs lielākoties ir pa visu teces šķērsgriezumu vai teces šķērsgriezuma atsevišķās vietās, straujākos upju posmos ūdensaugi ir tikai pie krasta.

Aizvadītajās brīvdienās ūdens līmenis Daugavā un tās baseina upēs svārstījās vai pazeminājās par četriem līdz 12 centimetriem. Gaujā, Salacā un to baseinu upēs ūdens līmenis pazeminājās par pieciem līdz 21 centimetram. Lielupē un citās Zemgales upēs ūdens līmenis pārsvarā pazeminājās par 13-21 centimetru, atsevišķos upju posmos ūdens līmenis nedaudz paaugstinājās. Ventā un tās baseina upēs ūdens līmenis svārstījās ar tendenci pazemināties.

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Daugavas augštecēs svārstījās ar tendenci pazemināties, bet posmā Piedruja-Jēkabpils pazeminājās par vienu līdz četriem centimetriem.

Daugavas baseina upēs ūdens līmenis pazeminājās par vienu līdz pieciem centimetriem.

Gaujā, Salacā un to baseinu upēs ūdens līmenis pārsvarā svārstījās ar tendenci pazemināties, izņemot Gauju pie Siguldas, kur ūdens līmenis paaugstinājās par 11 centimetriem. Lielupē Mežotnes-Slokas posmā ūdens līmenis pazeminājās par trīs līdz septiņiem centimetriem, bet Lielupes baseina upēs par diviem līdz 13 centimetriem. Ventā un tās baseina upēs ūdens līmenis pazeminājās par diviem līdz 11 centimetriem.

Tuvākajās dienās ūdens līmenis svārstīsies ar tendenci pazemināties, savukārt ūdens temperatūra karstuma viļņa ietekmē paaugstināsies.

Tēmas
Uz augšu