Piektdien Latvijā joprojām būs spēkā sarkanais brīdinājums; Kurzemē uzlīs

TVNET/LETA
Piektdien Latvijā joprojām būs spēkā sarkanais brīdinājums; Kurzemē uzlīs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Arī 19. augustā Latvijā vietām gaidāms ekstremāli stiprs karstums - gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +33 grādiem pēc Celsija, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) mājaslapā, kur izsludināts sarkanā līmeņa brīdinājums.

Brīdinājums ir spēkā no 18. augusta pulksten 13 līdz 19. augusta pulksten 21.

Kā teikts LVĢMC mājaslapā, sarkanais brīdinājums nozīmē, ka tiek prognozēti ļoti intensīvi hidroloģiskie vai meteoroloģiskie apstākļi.

Ir gaidāms ekstremāls karstums, un ir būtiski paaugstināts veselības traucējumu risks iedzīvotājiem! LVĢMC aicina neuzturēties tiešos saules staros, īpaši dienas vidū. Tāpat iedzīvotājiem pastiprināti jāuzņem šķidrums, jāsamazina plānotās dienas aktivitātes, kuras var radīt papildu riskus veselībai (fizisks darbs un sportošana ārā saulē, atpūta pludmalē dienas vidū). LVĢMC brīdina, ka ir iespējami infrastruktūras funkcionēšanas traucējumi.

Piektdien debesīs būs mainīgs mākoņu daudzums un turpināsies liels karstums, bet pēcpusdienā vietām Kurzemē gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams arī pērkona negaiss.

Naktī mākoņu daudzums būs mainīgs, tās pirmajā pusē vietām Kurzemē īslaicīgi līs, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš, un gaiss atdzisīs līdz +16..+20 grādiem, vien piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks, tur termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +22 grādu atzīmei.

Piektdien, pūšot lēnam līdz mērenam austrumu puses vējam, saulē gaiss sakarsīs no +30 līdz +33 grādiem, vien dažviet piekrastē būs vēsāks, tur temperatūra nepārsniegs +25 līdz +29 grādus.

Arī piektdien, dienas vidū un pēcpusdienā, spīdot saulei, ultravioletā starojuma intensitāte būs vidēji augsta, tādēļ iedzīvotāji aicināti ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros.

Rīgā naktī gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, taču tā aizritēs bez nokrišņiem. Pūšot lēnam līdz mērenam austrumu puses vējam, gaisa temperatūra pazemināsies no +20 līdz +22 grādiem. Galvaspilsētā dienā sauli brīžiem aizsegs kāds mākonis, taču nokrišņi nav gaidāmi. Saglabāsies lēns līdz mērens austrumu puses vējš, un gaidāma tveicīga diena, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +33 grādiem.

Tēmas
Uz augšu