Nedēļas sākumā palaikam līs; otrajā pusē atgriezīsies karstums

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lietus Rīgā
Lietus Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tuvākajās dienās palaikam līs, bet nedēļas otrajā pusē atgriezīsies karsts laiks, nedēļas nogalē iespējami jauni diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) mājaslapā.

Kā ziņo LVĢMC, pirmdien atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, bet nakts sākumā laika apstākļus vēl noteiks zema spiediena ieplaka. Debesu lielāko daļu aizklāja mākoņi, kas naktī rietumu un centrālajos rajonos, bet

dienā arī vietām austrumos nesīs lietu, vietām iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes.

Pūtīs lēns vējš, kas negaisa laikā var būt brāzmains. Naktī termometra stabiņš teritorijas lielākajā daļā noslīdēs līdz +14…+20° atzīmei, savukārt dienā pakāpsies līdz +19…+24°, bet austrumu rajonos, debesīm skaidrojoties, naktī gaiss atdzisīs līdz +13…+15°, bet dienā iesils līdz +27…+28°.

Pirmdien izsludināts arī dzeltenā līmeņa brīdinājums. Tas ir spēkā par augstu ugunsbīstamību mežos.

Otrdien un trešdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums. Rietumu un centrālajos rajonos vietām gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns vējš, līdz ar ko naktī vietām arī veidosies migla. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +13…+19° robežās, savukārt maksimālā dienās +25…+30°, vien piekrastē un vietām Kurzemē būs par dažiem grādiem vēsāks.

Savukārt nedēļas otrajā pusē nokrišņu daudzums mazināsies, laiks kļūs skaidrāks. Pūtīs lēns, lielākoties austrumu puses vējš. Naktis paliks siltākas, nedēļas nogalē vietām gaidāmas arī tropiskās naktis, savukārt

dienās teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz +28…+32°, un vietām var būt pārspēti dienas maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Iestājoties kārtējam karstuma vilnim un laikam esot sausam, mežos saglabāsies augsta ugunsbīstamība!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Uz augšu