Augusta vidus Latvijā bijis piecus grādus siltāks par normu; reģistrēti 75 temperatūras rekordi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Sieviete sauļojas tveicīgajā vasaras dienā jūrmalā pie Mangaļsalas.
Sieviete sauļojas tveicīgajā vasaras dienā jūrmalā pie Mangaļsalas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šī gada augusta otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +21,8 grādus jeb 4,9 grādus virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Tas bija karstākais desmit dienu periods kopš pagājušā gada jūlija, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedza pat +22,6 grādus.

Šī mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā pagaidām ir +20 grādi, un līdz mēneša beigām tā, visticamāk, vēl nedaudz paaugstināsies un pārspēs 1939.gada rekordu, kad augusta vidējā gaisa temperatūra sasniedza +20,2 grādus.

Zemākā gaisa temperatūra augusta vidū bija +7,4 grādi 11.datumā Zosēnos, savukārt maksimālā temperatūra reģistrēta 19.augustā Pāvilostā, kur, termometra stabiņam pakāpjoties līdz +33,7 grādiem, pārspēts ne tikai attiecīgā datuma, bet arī šā gada karstuma rekords Latvijā.

No 11. līdz 20.augustam kopumā reģistrēti 75 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, starp kuriem bija Latvijas 18. un 19.augusta rekords un seši dekādes rekordi.

Tas ir lielākais vienā mēnesī pārspēto siltuma rekordu skaits kopš pērnā gada jūnija.

Nokrišņu daudzums mēneša otrajā dekādē valstī vidēji bija tikai viens milimetrs jeb 5% no normas.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija 71% - no 61% Rīgā līdz 83% Kolkā. Vēja ātrums brāzmās nepārsniedza 13 metrus sekundē.

Augusta pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija +18,1 grāds, savukārt nokrišņu daudzums valstī vidēji sasniedza 32 milimetrus jeb 149% no normas, lai gan Latvijas rietumu daļā laiks bija krietni sausāks.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Uz augšu