Foto ⟩ Svētdien pamatīgāk snigs līča rietumu piekrastē un Rīgas apkārtnē

TVNET/LETA
Svētdien pamatīgāk snigs līča rietumu piekrastē un Rīgas apkārtnē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Sniegputenis Rīgā
Sniegputenis Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Svētdien Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, vietām snigs stipri, prognozē sinoptiķi. Sestdien visvairāk snidzis Vidzemē, tai skaitā Rīgā, un dziļākā sniega sega klāj Alūksnes un Cēsu pusi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Stipra snigšana svētdien gaidāma galvenokārt Rīgas līča Kurzemes piekrastē, galvaspilsētas apkaimē un vietām Zemgalē.

Starp mākoņiem daudzviet uzspīdēs saule. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu, ziemeļrietumu vējam, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -1..+2 grādiem.

Dienā uzlabosies braukšanas apstākļi uz lielajiem ceļiem.

Rīgā palaikam snigs, iespējama stipra snigšana. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Gaiss iesils līdz +1 grādam.

Foto: Sniegputenis Rīgā

Visbiezākā sniega sega izveidojusies Vidzemē

Sestdien visvairāk snidzis Vidzemē, tai skaitā Rīgā, un dziļākā sniega sega klāj Alūksnes un Cēsu pusi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Daudz snidzis arī Kurzemes ziemeļaustrumos - Stendē uzsniguši astoņi centimetri (cm) sniega. Kalnciemā un Rīgas centrā izveidojusies 11 cm bieza sniega kārta.

Ogresgalā sniega biezums kopš piektdiena vakara palielinājies no 5 cm līdz 21 cm, Siguldā - no 22 līdz 29 cm, Zosēnos - no 22 līdz 31 cm, Priekuļos - no 23 līdz 39 cm, Alūksnē - no 30 līdz 44 cm.

Aptuveni 30 cm dziļš sniegs ir arī Madonā un Dagdā, savukārt Daugavpils meteoroloģiskajā stacijā ir deviņi centimetri sniega.

Bauskas, Mērsraga, Saldus, Rucavas, Pāvilostas un Ventspils novērojumu stacija ziņo, ka sniega biezums ir mazāks par centimetru.

Laikapstākļus nosaka ciklons. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 996 hektopaskāliem Alūksnē līdz 1002 hektopaskāliem Dienvidkurzemes novadā.

Tēmas
Uz augšu