Tuvākajās dienā paaugstināsies ūdenslīmenis, vēl plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas, īpaši lielāko upju krastos, upju lejteces posmos, liecina informācija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) mājaslapā.
Tuvākajās dienās vēl plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas
Aizvadītajā diennaktī daudzviet valsts austrumu daļā ir plaši applūdušas palienes un zemākās vietas, ūdenslīmeņa kāpums lielākoties turpinās. Straujāks kāpums ir arī Daugavā, kur vairākos posmos sāk applūst palienes. Ledus krāvumi ir posmā Jēkabpils-Pļaviņas, Pļaviņu ūdenskrātuvē novērota reta ledus iešana.
Spēkā ir brīdinājums par augstu ūdenslīmeni.
Paaugstināsies ūdenslīmenis, straujāk Latvijas austrumdaļas upēs, plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas, arī Daugavas un Gaujas krastos.
— Meteo.lv (@LVGMC_Meteo) March 26, 2023
Spēkā ir brīdinājums par augstu ūdenslīmeni.https://t.co/60DRDlo9zahttps://t.co/s1uLLnhcz6https://t.co/bnfyfSiRNN#pali @ugunsdzeseji pic.twitter.com/bqOG7GnQD3
Upēs daudzviet tiks sasniegti pēdējos gados augstākie novērotie līmeņi. Daugavā posmā Piedruja-Jēkabpils ūdenslīmeņa kāpums kopš palu sākuma jau bijis par 177-497 centimetriem, Aiviekstē, 173-225 centimetri, Gaujā 110-296 centimetri.
Tuvākajās dienās turpināsies silts laiks, līs. LVĢMC norāda, ka upju notece palielināsies, straujāk Latvijas austrumdaļas upju baseinos. Paaugstināsies ūdenslīmenis, vēl plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas, īpaši lielāko upju krastos, upju lejteces posmos.
‼️⛔️ Applūdis un satiksmei slēgts autoceļš Nītaure–Ģikši ( V316, 13,5 km). Apbraukšana iespējama gar Skujeni, braucot pa autoceļu Garkalne–Alauksts (P3) un Ērgļi–Drabeši (P31). pic.twitter.com/8b6qsU83eW
— Latvijas Valsts ceļi (@LVceli) March 26, 2023
Marta beigās un aprīļa sākumā naktīs gaidāms sals, tad ūdeņu pieplūde upēm nedaudz mitēsies, samazināsies upju notece un pazemināsies ūdenslīmenis. Tomēr lielākajās upēs ūdenslīmeņa kritums nebūs straujš, norāda LVĢMC. Marta pēdējās un aprīļa pirmajās dienās ūdenslīmeņa atzīmes Latvijas austrumdaļas upēs būs tuvas vai pārsniegs ilggadēji vidējās palu maksimumu atzīmes.
Ezeros joprojām ir ledus, kurš zaudē savu izturību, tāpēc uz ledus atrasties ir bīstami, informē LVĢMC.