Dobelē fiksētais vēja ātrums - viens no pēdējo gadu desmitu rekordiem (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vētra Latvijā, 7. augusts
Vētra Latvijā, 7. augusts Foto: TVNET lasītājs

Pirmdien īsi pirms plkst.12 Dobeles novērojumu stacijā vēja ātrums brāzmās negaisa laikā sasniedza 33 metrus sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Meteorologs Toms Bricis norāda, ka tas ir viens no lielākajiem vēja ātrumiem, kāds pēdējās desmitgadēs negaisa laikā Latvijā fiksēts.

Šāds vēja ātrums atbilst stiprai vētrai, kas rada lielus postījumus, lauž un ar saknēm izgāž kokus, bojā ēkas un apdraud cilvēku dzīvību.

Saņemtas liecības par plašiem postījumiem arī Tērvetē.

Jau ziņots, ka pērkona negaiss izraisījis ievērojamus postījumus Dobeles novadā, liecina iedzīvotāju ziņotais sociālo tīklu vietnēs.

Naudītes ciemā kritusi liela krusa, Kroņaucē vētra lauzusi daudz koku. Ir arī postījumi ēkām - daļēji norauti jumti un izsisti logi.

Lielākie postījumi elektrolīnijām priekšpusdienā konstatēti Dobeles pusē un teritorijā starp Dobeli un Lietuvas robežu.

Pērkona negaiss pārvietojas ziemeļu, ziemeļrietumu virzienā, tas sasniedzis Tukuma novadu un pietuvojies Talsu novadam.

Pusdienlaikā ziņas par lielu krusu saņemtas arī no Tukuma novada Lestenes.

Sinoptiķi brīdina, ka dienas gaitā un vakarā, kā arī, iespējams, vēl naktī uz otrdienu daudzviet Latvijā plosīsies pērkona negaiss, nesot postījumus un apdraudot dzīvību. Stipras lietusgāzes var izraisīt īslaicīgus plūdus, iespējami virpuļviesuļi jeb tornādo un lieli krusas graudi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm. Brīdinājums spēkā līdz plkst.19 pirmdienas vakarā.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Uz augšu