Ieskaties ⟩ Latvijā sasniegts jauns 13.septembra karstuma rekords

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Schutterstock.com

Trešdien līdz plkst.16 augstākā gaisa temperatūra valstī bija +27,6 grādi Dobelē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta 13.septembrī, bija +25,6 grādi 1955.gadā Daugavpilī.

Līdz četriem pēcpusdienā 13.septembra rekords bija pārspēts 19 novērojumu stacijās, turklāt Dobelē, Gulbenē un Jēkabpilī labots arī mēneša otrās dekādes siltuma rekords.

+27 grādu atzīme pārsniegta ne tikai Dobelē, bet arī Bauskas un Jelgavas novērojumu stacijā.

Jau ziņots, ka ceturtdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā būs pat desmit grādus zemāka nekā diennakti iepriekš, prognozē sinoptiķi.

No plkst.19 trešdienas vakarā līdz plkst.5 ceturtdienas rītā valsts rietumu pusē būs spēkā LVĢMC izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums par pērkona negaisu, kas vietām nesīs krasas vēja brāzmas līdz 20-24 metriem sekundē, ļoti stipras lietusgāzes un, iespējams, arī lielgraudu krusu.

Foto: Septembra noskaņas (vasara)

Piekrastē izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par lielu vēju ciklona dēļ - gaidāma ziemeļu, ziemeļrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 20-24 metriem sekundē.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Uz augšu