Ceturtdien vietām snigs; upēs veidojas ledus sablīvējumi

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ceturtdienas rītā Latvijā ir pārsvarā mākoņains laiks, bez ievērojamiem nokrišņiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Gaisa temperatūra -5..-8 grādi, vietām Vidzemē līdz -11 grādiem, savukārt Rīgas līča Kurzemes piekrastē termometri rāda -2..-4 grādus. Trešdienas vakarā daudzviet valstī gaisa temperatūra bija pazeminājusies līdz -10..-14 grādiem.

Pūš lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš.

Sniega segas biezums valsts novērojumu stacijās ir no trim centimetriem Kolkā līdz 27 centimetriem Siguldā.

Rīgā apmākušās debesis, dienvidaustrumu vējš pūš ar ātrumu četri metri sekundē, gaisa temperatūra -6 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no -8,5 grādiem Rūjienā līdz -0,5 grādiem Ventspilī.

Ceturtdien Latvijā pārsvarā saglabāsies mākoņains laiks, vietām gaidāms neliels sniegs, prognozē sinoptiķi.

Pūtīs mērens dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra dienas vidū būs -3..-7 grādi, vietām Kurzemes piekrastē gaiss iesils līdz -1 grādam.

Rīgā gaidāma pārsvarā mākoņaina ceturtdiena, bez nokrišņiem. Pūšot mērenam dienvidaustrumu vējam, termometra stabiņš pakāpsies līdz -4 grādiem.

Krievijā atrodas liels un spēcīgs anticiklons, tas nosaka laikapstākļus arī Latvijā. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 1025 hektopaskāliem Liepājas pusē līdz 1032 hektopaskāliem Latvijas austrumos.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 6.decembrī bija +21 grāds Grieķijā un +26 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -31 grāds Skandināvijas kalnos un -36 grādi Krievijā.

Vairākos upju posmos veidojas ledus sablīvējumi

Turpinoties salam, Latvijas upēs pastiprinās ledus veidošanās un vižņu iešana, vairākos upju posmos palielinās sablīvējumi un ūdens līmeņa svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Upju notece samazinās, bet dažos upju posmos ledus veidošanās izraisījusi krasas ūdenslīmeņa svārstības. Jaunais ledus vēl ir plāns, kāpt uz tā ir bīstami.

Daugavā ledus sablīvējumi ir lejpus Piedrujas, Krāslavas, Daugavpils un Jersikas, kā arī lejpus Jēkabpils novērojumu stacijas. Posmā no Jēkabpils līdz Baltkrievijas robežai ūdens līmenis Daugavā pēdējās dienās cēlies par 0,5-2 metriem.

Daugavā veidojas piesalas gar krastiem un vērojama reta līdz vidēja vižņu iešana, kas rada sablīvējumus. Daugavā pie Krāslavas un Vaikuļāniem izveidojusies ledus sega ar lāsmeņiem, savukārt Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Pļaviņām un pie Zeļķiem ir ledstāve ar torosu grēdām.

Arī Daugavas baseina upēs gar krastiem veidojas piesalas, iet reti vižņi, atsevišķos upju posmos izveidojusies nepilna ledstāve vai ledus sega, kā arī sablīvējumi.

Gaujas augštecē pie Velēnas ir ledus sega ar torosiem, no Valmieras līdz Siguldai gar krastiem ir piesalas un upē iet reti vižņi. Gaujā pie Carnikavas izveidojusies ledus sega. Arī citās Vidzemes upēs ir piesalas gar krastiem, iet reti vižņi un vietām izveidojusies ledstāve.

Lielupē pie Mežotnes ir piesalas un reta vižņu iešana, pie Staļģenes - nepilna ledstāve, pie Jelgavas - ledus sega ar lāsmeņiem, posmā no Kalnciema līdz Slokai - ledstāve.

Kurzemē dažas upes vēl ir brīvas no ledus, bet lielākajā daļā upju gar krastiem veidojas piesalas, vietām notiek vižņu iešana, Ventas lejtecē novērots arī šķīvjledus.

Tuvākajās dienās, turpinoties vižņu iešanai, upju līkumos un šaurākās vietās palielināsies sablīvējumi, prognozē hidrologi. Lielupes augštecē, Daugavā, Ogres upē, Gaujā un citu upju atsevišķos posmos iespējama straujāka ūdenslīmeņa paaugstināšanās, ko izraisīs ledus veidošanās. Daugavā un Gaujā garākos posmos turpinās veidoties un nostiprināties ledus sega.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Uz augšu