Sestdien laikapstākļi kļūs vasarīgāki; nākamnedēļ gaidāma gada īsākā nakts

TVNET/LETA
Foto: Roman Mikhailiuk/Shutterstock

Sestdiena Latvijā būs sausa, ar sauli un mākoņiem pie debesīm, bet termometra stabiņš pakāpsies mazliet augstāk nekā iepriekšējās dienās, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Diennakts gaišajās stundās mākoņi mīsies ar sauli, un nokrišņi nav gaidāmi. Vējš saglabāsies lēns. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +19…+24 grādiem, lai gan Kurzemē līča piekrastē nebūs siltāks par +17…+18 grādiem.

Galvaspilsētā dienā būs lielākoties saulains un sauss laiks. Pūtīs lēns vējš, un gaiss iesils līdz +21…+23 grādiem.

Dienas vidū ultravioletais indekss sasniegs vidēju līmeni, tāpēc iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem un jāizvairās no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros, brīdina LVĢMC.

Nakts no 20. uz 21.jūniju būs gada īsākā nakts

Ceturtdien, 20.jūnijā, plkst.23.50 būs vasaras saulgrieži, un nakts uz piektdienu būs gada īsākā nakts, liecina informācija portālā "timeanddate.com".

Vasaras saulgriežos Saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora un Zemes ziemeļu puslodē iestājas astronomiskā vasara.

20. un 21.jūnijs būs gada garākās dienas. Dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā - no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada īsākās nakts ilgums Rīgā būs sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī - no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

20. un 21.jūnijā Rīgā saule lēks plkst.4.29, rietēs plkst.22.21. Visagrāk - plkst.4.10 - saule lēks Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk - plkst.4.48 - saule lēks Latvijas dienvidrietumos, jūras krastā Dienvidkurzemes novadā.

Agrākais saulriets saulgriežos gaidāms valsts dienvidaustrumos, kur Baltkrievijas pierobežā saule rietēs jau plkst.21.58, bet vēlākais saulriets būs ziemeļrietumos, kur pie jūras Ventspils novadā saule rietēs plkst.22.36.

Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas - īsākas. 22.jūnijā dienas garums būs par deviņām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs piecas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Gadu sadalot ceturkšņos atbilstoši saules spīdēšanas ilgumam, saulgrieži ir vasaras vidus. Gada gaišākais ceturksnis noslēgsies augusta sākumā, savukārt astronomiskā vasara turpināsies līdz 22.septembrim.

Uz augšu