Brīdina par iespējamu sniega vētru

FOTO: AFP/LETA

Naktī uz ceturtdienu Latviju no dienvidiem sasniegs ciklons, kas līdz pat piektdienai gādās par sniegu un puteni. Gaidāmā snigšana Latvijā būs spēcīgākā kopš pagājušās ziemas, un piektdien piekrastes rajonos vējš, iespējams, pāraugs vētrā, brīdina sinoptiķi.

Gaidāma vētra

Visvairāk snigs Latgalē un Vidzemē, kā arī Rīgas jūras līča rietumu un dienvidu piekrastē, kur līdz piektdienas pēcpusdienai sniega segas pieaugums sasniegs 10-15 centimetru, atsevišķās vietās vairāk. Mazāk snigs valsts rietumos, bet arī tur sniega krājumi papildināsies par vairākiem centimetriem.

Stiprākais vējš gaidāms piekrastes rajonos piektdien no rīta un dienas laikā.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās piekrastē sasniegs vētras spēku - 21-26 metrus sekundē.

Vētra iespējama arī Rīgā, piektdienas priekšpusdienā ziemeļrietumu vējš galvaspilsētā var pastiprināties līdz 22 metriem sekundē, Rīgas ostā - līdz pat 26 metriem sekundē. Ja ciklons nekļūs tik spēcīgs, kā patlaban tiek prognozēts, tad arī vēja ātrums būs mazāks.

Gaisa temperatūra ceturtdien un piektdien būs -2..-7 grādi, bet piekrastē, vējam iegriežoties no relatīvi siltā ūdens puses, temperatūra paaugstināsies līdz -1..+2 grādiem. Mitrums un spēcīgais vējš radīs sajūtu, ka temperatūra ir krietni zemāka.

Būs apgrūtināta braukšana

Sniegs un putenis būtiski apgrūtinās transporta kustību. Ceturtdien, kad valsts austrumu daļā gaidāma intensīvākā snigšana, vējš būs mēreni stiprs. Ciklons savu maksimālo spēku sasniegs piektdien, kad tā centrs atradīsies netālu uz ziemeļaustrumiem no Latvijas, tad arī gaidāms spēcīgākais vējš un putenis.

Sagaidāms, ka tieši piektdien veidosies lielākie sniega sanesumi uz ceļiem, vietējas nozīmes ceļi var kļūt neizbraucami. Kritiskākā situācija tiek prognozēta Latgalē un Vidzemē.

Vējš norims naktī uz sestdienu. Sākot no piektdienas pēcpusdienas, mākoņu daudzums samazināsies un snigs tikai vietām.

Uz augšu
Back