Dažviet Latvijā snieg ļoti stipri; izsludināts oranžais brīdinājums

FOTO: Edijs Pālens/LETA

​Pirmdien ļoti stipri snigs Zemgales austrumu daļā, Sēlijā, kā arī Vidzemes centrālajos un austrumu novados, tāpat Latgales rietumu un ziemeļu novados, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes

Minētajos reģionos kopš nakts vietām būs uzsniguši 16 centimetri sniega, tādēļ pirmo reizi šajā ziemā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžo brīdinājumu snigšanas dēļ.

Pilsētas, kurās prognozēts stiprākais sniegs, ir Jēkabpils, Madona, Gulbene, Alūksne un Balvi.

Kurzemē pirmdien nav gaidāmi nokrišņi un vietām uzspīdēs saule. Zemgales rietumu daļā un Vidzemes ziemeļrietumos snigs pavisam maz. Latgales un Sēlijas dienvidaustrumos gaidāms lietus, kas pāries sniegā.

Pūšot mērenam ziemeļrietumu vējam, gaisa temperatūra būs +1..-4 grādi.

Rīgā priekšpusdienā vēl snigs, vēlāk nokrišņi nav gaidāmi. Nedaudz pastiprināsies ziemeļrietumu vējš un gaisa temperatūra būs -1 grāds.

Tikmēr VAS "Latvijas valsts ceļi" apkopotā operatīvā informācija liecina, ka braukšanas apstākļi pa valsts un reģionālās nozīmes autoceļiem sniega un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti visā Latvijā, izņemot Kurzemes rietumus un Daugavpils apkārtni.

Uz slidenajiem un sniegotajiem ceļu posmiem strādā VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Autovadītāji tiek aicināti izvēlēties ceļu segumam un stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un stilu, kā arī neaizmirst, ka ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji.

Uz augšu