Sinoptiķi jūlijā prognozē sausu un karstu laiku

FOTO: LETA

Jūlijā, kas Latvijā ir gada vissiltākais mēnesis, gaidāms sauss un karsts laiks, prognozē Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Šogad jūlija pirmajā pusē gaisa temperatūra būs aptuveni divus grādus virs normas, un dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz plus 25 vai plus 29 grādiem, atsevišķās dienās pat līdz plus 30 vai plus 32 grādiem.

Mēneša pirmajā pusē arī naktis būs siltas un gaisa temperatūra nebūs zemāka par plus 13, plus 18 grādiem.

Jūlijs ir vasaras vidus, un mēneša otrajā pusē diennakts vidējā gaisa temperatūra parasti sasniedz savu gada maksimumu - plus 18 līdz plus 19 grādus, bet kopumā jūlijā vidējā mēneša gaisa temperatūra ir robežās no plus 16,1 līdz plus 17,1 grādam.

Sākot ar mēneša vidu, gaisa temperatūra gaidāma ap normu - naktī tā sasniegs plus 10 līdz plus 15 grādus, bet dienā - plus 22 līdz plus 27 grādus.

Nokrišņu norma jūlijā ir 65 līdz 90 milimetri (mm), Vidzemes augstienes rietumu nogāzēs ap 100 mm. Šogad lielāko jūlija daļu bieži spīdēs saule un nokrišņu būs samērā maz - pirmajās mēneša nedēļās tikai puse no vidēji šajā periodā novērotā nokrišņu daudzuma. Tomēr mēneša beigās debesis biežāk klās gubu lietus mākoņi un gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu.

Lai arī vējš visa mēneša garumā būs pārsvarā lēns, pērkona laikā iespējami krasi vēja brāzieni.

Sausais un karstais laiks rada paaugstinātu ugunsbīstamību, tādēļ cilvēki aicināti būt ļoti piesardzīgi ar uguni mežos.

Uz augšu