Otro dienu pēc kārtas pārspēts Latvijas karstuma rekords

TVNET/LETA
Otro dienu pēc kārtas pārspēts Latvijas karstuma rekords
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Karstums
Karstums Foto: AFP/SCANPIX

Ceturtdienas pēcpusdienā Ventspils novērojumu stacijā termometra stabiņš pakāpās līdz +32,2 grādiem, labojot 6.jūnija nacionālo karstuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta šajā datumā, bija +30,9 grādi tālajā 1885.gadā Rīgā un +31,1 grāds 2011.gadā Ventspilī.

Ceturtdien valsts lielākajā daļā gaiss sakarsa līdz +28..+31 grādam un tikai Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē temperatūra bija zemāka, Kolkā tā nepārsniedza +22 grādus.

6.jūnija rekords pārspēts 15 novērojumu stacijās, vēl trijās meteostacijās tas atkārtoti sasniegts. Virs +30 grādiem gaisa temperatūra pakāpās ne tikai Ventspilī, bet arī Pāvilostā, Liepājas ostā un Zvejniekciemā.

Rīgas galvenajā novērojumu stacijā maksimālā gaisa temperatūra bija +30,0 grādi, savukārt Daugavgrīvā un lidostā "Rīga" gaiss sakarsa līdz +31 grādam.

Pērkona lietusgāzes visvairāk skāra Kurzemes dienvidrietumu un Vidzemes ziemeļrietumu novadus, īslaicīgi lija arī vietām citos reģionos. Negaisa mākoņa ietekmē Rīgā reģistrētas vēja brāzmas līdz 16 metriem sekundē.

Trešdien Pāvilostā gaisa temperatūra sasniedza +30,5 grādus, par vienu grāda desmitdaļu pārspējot iepriekšējo 5.jūnija nacionālo karstuma rekordu, un vēlāk Stendē termometra stabiņš pakāpās līdz +30,6 grādiem.

Karsts laiks Latvijā saglabāsies arī piektdien un sestdien, bet visas Latvijas maksimālās gaisa temperatūras rekords, visticamāk, vairs netiks pārspēts, jo 1988.gada 7.jūnijā bija pat +34 grādu svelme, savukārt 1956.gada 8.jūnijā gaiss sakarsa līdz +32,6 grādiem.

Tēmas
Uz augšu