Ceturtdien pūtīs brāzmains vējš, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdienas pēcpusdienā Latvijā ziemeļu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē, stiprākas vēja brāzmas iespējamas no lietus un negaisa mākoņiem dienvidaustrumu novados, prognozē sinoptiķi.

Saule mīsies ar mākoņiem, saulainākā diena būs Kurzemē. Vietām valsts austrumu un centrālajā daļā īslaicīgi līs un dārdēs pērkons.

Maksimālā gaisa temperatūra būs no +21..+23 grādiem vietām valsts austrumos un jūras piekrastē līdz +24..+27 grādiem pārējā Latvijā.

Rīgā gaidāms mainīgs mākoņu daudzums un ziemeļvēja brāzmas līdz 13 metriem sekundē. Gaisa temperatūra nepārsniegs +24 grādus. Sagaidāms, ka pēcpusdienā gar pilsētas austrumiem virzīsies īslaicīgs lietus, iespējams negaiss.

Laikapstākļus nosaka anticiklons, valsts austrumus šķērso zema spiediena ieplaka. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 761 dzīvsudraba staba milimetra austrumu pierobežā līdz 765 milimetriem Kurzemē.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijā bija no +21..+23 grādiem piekrastē līdz +24..+27 grādiem pārējā valstī. Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 24.jūlijā bija +39,3 grādi Nīderlandē, +39,6 grādi Itālijā, +39,9 grādi Beļģijā, +40,5 grādi Vācijā, +41,4 grādi Spānijā un +41,5 grādi Francijā.

Gaisa temperatūra ceturtdienas saullēktā Latvijā bija no +10 grādiem vietām Kurzemē līdz +18 grādiem Vidzemes piekrastē. Zemākā gaisa temperatūra Eiropā +2..+4 grādi kalnos Bulgārijā, Rumānijā, Slovākijā un Islandē.

Uz augšu