Jaunais mācību gads vietām atnesīs lietu, pērkonu un pat krusu

FOTO: Reuters/ScanPix

Pirmdienas rītā debesis virs Latvijas ir pārsvarā skaidras, bet Kurzemē tās daļēji pārklājuši mākoņi, daudzviet īslaicīgi līst, tai skaitā vietām līst intensīvi un dārd pērkons, liecina meteoroloģiskā informācija.

Īsi pēc astoņiem rītā lokālas pērkona lietusgāzes bija Kurzemes centrālajā daļā - joslā no Lietuvas robežas līdz Irbes jūras šaurumam. Visvairāk zibeņu - aptuveni 50 - reģistrēts Ziemeļkurzemē.

Latvijas austrumu novados izklīst pēdējie miglas vāli. Pūš lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš.

Gaisa temperatūra saullēktā bija no +8 grādiem Madonas novērojumu stacijā līdz +16..+18 grādiem Kurzemē, divas stundas vēlāk - no +13 grādiem dažviet valsts austrumos līdz pat +21 grādam Liepājā.

Rīgā skaidrs rīts, pūš dienvidaustrumu vējš 3-7 metri sekundē, gaisa temperatūra paaugstinās pēc saullēktā reģistrētajiem +15..+16 grādiem.

Pirmdien, no rietumiem virzoties aukstajai atmosfēras frontei, debesis aizklās mākoņi, bet Latvijas austrumos līdz vakaram saglabāsies saulains laiks, prognozē sinoptiķi.

Daudzviet īslaicīgi līs, vietām gaidāms pērkona negaiss, tas lokāli var atnest stipras lietusgāzes, vēja brāzmas un krusu.

Pūšot mērenam dienvidu vējam un karsējot saulei, gaisa temperatūra valsts centrālajos un austrumu novados pakāpsies līdz +24..+28 grādiem. Aiz frontes vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un strauji kļūs vēsāks. Maksimālā gaisa temperatūra Kurzemes rietumos būs +19 grādi.

Rīgā dienas otrajā pusē debesis apmāksies, gaidāms lietus, iespējams pērkona negaiss un ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 16 metriem sekundē. Pirms tam pūtīs dienvidu vējš un saule gaisu sakarsēs līdz +27 grādiem. Vakarā gaiss atdzisīs līdz +16 grādiem.

Atmosfēras spiediens Latvijā pazeminājies līdz 757-761 dzīvsudraba staba milimetram jūras līmenī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina par augstu ugunsbīstamību mežos Latvijas rietumu un centrālajos novados, spēkā arī brīdinājums par karstumu valsts centrālajā daļā, tai skaitā Rīgā.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien bija no +21 grāda Latgalē līdz +29 grādiem Kurzemes rietumu piekrastē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 1.septembrī bija +34 grādi Polijā un +35..+38 grādi daudzviet Dienvideiropā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -1 grāds Islandē, Krievijā un Alpu kalnos.

Uz augšu