Ceturtdiena būs vēsa un vētraina, daudzviet līs

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdien Latvijā rietumu un ziemeļu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 16-22 metriem sekundē, piekrastē - līdz 22-27 metriem sekundē, lielākais vējš un postījumi gaidāmi Rīgā, prognozē sinoptiķi.

eturtdienas rītā Latvijā pakāpeniski pieņemas spēkā rietumu un ziemeļu vējš, līdz plkst.5 stiprākās vēja brāzmas bija 19 metri sekundē (m/s) Liepājas ostā un 20 m/s Ventspils ostā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. 

Savukārt salās Somijas rietumu piekrastē - Botnijas līcī - vējš brāzmās pastiprinājies līdz 35 m/s. Vēja vidējais ātrums sasniedzis 26 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir stipra vētra.

Gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz +9..+13 grādiem. Daudzviet īslaicīgi līst, debesis brīžiem skaidrojas.

Rīgā no rīta valda daļēji mākoņains laiks, brīžiem iespējams lietus. Ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pūš ar ātrumu līdz 13 m/s, gaisa temperatūra +11..+12 grādi. Īpaši siltāks nebūs arī pārējās dienas laikā - gisa temperatūra būs +8..+14 grādi.

Valsts lielākajā daļā brīžiem līs, vietām gaidāms stiprs lietus; Kurzemē būs maz nokrišņu. Debesis pārsvarā mākoņainas.

Rīgā gaidāms lietus, brīžiem līs stipri, un ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 24-27 metriem sekundē. Gaisa temperatūra nepārsniegs +13 grādus.

Naktī uz piektdienu vējš kļūs nedaudz lēnāks.

Spēcīgs ciklons no Somijas virzās uz Krieviju, no rietumiem pastiprinās anticiklona ietekme. Atmosfēras spiediens jūras līmenī Latvijā no 755 dzīvsudraba staba milimetriem valsts ziemeļaustrumos līdz 762 milimetriem dienvidrietumos.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +20,4 grādiem Liepājā līdz +27,4 grādiem Bauskā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 16.septembrī bija +34..+36 grādi Spānijā, Francijā, Itālijā un Balkānos, kā arī +38 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -5 grādi kalnos Norvēģijā.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Rīgā un citviet piekrastē izsludinājis oranžo brīdinājumu. Vējš lauzīs kokus, pa gaisu var tikt nesti nenostiprināti priekšmeti un atlūzas, iespējami elektroapgādes pārrāvumi.

Ja vējš ir radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Ūdens līmenis Rīgā un citviet līča dienvidos paaugstināsies aptuveni metru virs normas; nav gaidāmi plūdi. Viļņu augstums Rīgas līcī var pārsniegt trīs metrus.

Uz augšu
Back