Novembra sākumā Latvijā nokrišņu būs mazāk

FOTO: SIPA/Scanpix

Novembra sākumā Latvijā būs mazāk nokrišņu, savukārt gaisa temperatūra daudz nemainīsies, prognozē sinoptiķi.

Šosestdien un svētdien tikai vietām valstī uzlīs, bet pirmdienas pēcpusdienā no rietumiem sāks virzīties plaša nokrišņu zona, lietus gaidāms arī otrdien. Nākamās nedēļas turpinājumā, visticamāk, būs maz nokrišņu.

Oktobra pēdējā diennaktī saglabāsies lēns vējš, svētdien un pirmdien pakāpeniski pieņemsies spēkā dienvidu vējš, bet nākamās nedēļas lielāko daļu pūtīs lēns līdz mēreni stiprs rietumu, dienvidrietumu vējš.

Gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies virs nulles, maksimālā temperatūra dienas laikā gaidāma +6..+12 grādu robežās, otrdien prognozēts siltums līdz +14 grādiem.

Jau ziņots, ka tuvākajos mēnešos gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs virs klimatiskās normas, taču ciklonu aktivitāte prognozēta mazāka nekā pagājušajā ziemā, tādēļ bieži gaidāms mierīgs laiks, savukārt aukstuma periodos vietām iespējama stipra snigšana.

Dānijas Meteoroloģijas institūts paredz, ka novembrī un decembrī laikapstākļus bieži noteiks anticiklons, tādēļ vidējais vēja ātrums un nokrišņu daudzums varētu būt mazāks par normu, savukārt janvārī iespējama Atlantijas ciklonu pastiprināšanās - vējaināks un nokrišņiem bagātāks laiks.

Vidējā gaisa temperatūra Baltijas reģionā un Austrumeiropā gaidāma zemāka nekā pagājušajā ziemā, taču tā joprojām būs virs normas, prognozē "AccuWeather". Šoziem gaidāmi aukstuma viļņi un periodisks sniegs, kā arī lielāks sniegputeņu risks, lai gan 2020.-2021.gada ziema Ziemeļeiropā nebūs tik vējaina kā iepriekšējā.

Uz augšu
Back