Pirmdien Latvijā daudzviet gaidāms lietus; spēkā oranžais brīdinājums

Lietusgāze Rīgā FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pirmdien Latvijas Austrumu daļā gaidāmas spēcīgas lietusgāzes. Īpaši spēcīgs lietus būs Vidzemē, Latgalē un Sēlijā, prognozē sinoptiķi. 

Valsts austrumu novados spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra oranžais brīdinājums par lietu, bet brīdinājums atcelts centrālajiem novadiem. Sagaidāms, ka Latvijas austrumos nokrišņu daudzums vietām sasniegs 50 milimetrus, kas atbilst vairāk nekā pusei no mēneša normas.

Oranžais brīdinājums nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu, jo ir iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Gaidāmi bīstami braukšanas apstākļi pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ.

Dažviet - galvenokārt Latgales austrumos - iespējams arī pērkona negaiss ar krusu un postošām vēja brāzmām.

Latvijas rietumu un centrālajā daļā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus vai neliels un mērens lietus, pēcpusdienā no rietumiem mākoņu kļūs mazāk.

Pūtīs mainīga virziena vējš, pēcpusdienā un vakarā dažviet gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 16 metriem sekundē, Latgalē iespējamas stiprākas brāzmas.

Maksimālā gaisa temperatūra būs +16..+22 grādi.

Rīgā gaidāma pārsvarā mākoņaina diena, iespējams lietus, pūtīs lēns vējš un gaiss iesils līdz +20..+21 grādam.

Latgalei no dienvidiem tuvojas ciklons. Atmosfēras spiediens no rīta visā Latvijā aptuveni 1004 hektopaskāli jūras līmenī.

Uz augšu
Back