No -20 grādiem līdz pat atkusnim - laika prognoze nākamajai nedēļai

Ilustratīvs attēls. FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Nākamajā nedēļā Latvijā gaisa temperatūra varētu noslīdēt pat zem -20 grādu atzīmes, prognozē sinoptiķi.

Jaunajā darba nedēļā paaugstināsies atmosfēras spiediens, tādēļ nokrišņu būs maz un debesis palaikam skaidrosies, vienīgi Rīgas jūras līča rietumu piekrastē, aukstajam gaisam plūstot pār ūdeni, iespējama stipra snigšana. Gaidāms lēns vējš un bezvējš, savukārt piektdien pastiprināsies austrumu vējš.

Vietās, kur izklīdīs mākoņi, gaisa temperatūra diennakts tumšajā laikā ievērojami pazemināsies. Aukstākais laiks varētu būt naktī uz trešdienu, kad daudzviet valstī termometra stabiņš, iespējams, noslīdēs zem -20 grādiem. Teju visā valstī minimālā gaisa temperatūra nākamnedēļ būs zemāka par -10 grādiem.

Maksimālā temperatūra dienas laikā pārsvarā gaidāma starp -5 un -13 grādiem.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm nākamās nedēļas izskaņā laiks

kļūs ievērojami siltāks un, iespējams, sāksies atkusnis.

3

Kā ziņots, pastāv augsta varbūtība, ka siltuma un lietus ietekmē līdz Ziemassvētkiem nokusīs sniegs. Ilgtermiņa prognozes liecina, ka, par spīti aukstajam un sniegotajam decembra sākumam, gada pēdējā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma nedaudz augstāka par normu, arī ziema kopumā tiek prognozēta mēreni silta.

Sinoptiķi atgādina, ka zem sniega segas arī lielā salā ledus var saglabāties plāns. Kāpt uz ledus ir bīstami. Atsevišķos upju posmos iespējama vižņu sastrēgumu veidošanās un krasas ūdens līmeņa svārstības.

Uz augšu
Back